Археологія та стародавня історія Сторожинецького району

Робота археологічної експедиції

Робота археологічної експедиції

Сторожинецький район Чернівецької області містить пам’ятки культури карпатських курганів, трипільські, давньоруські пам’ятки. Поселення давньоруського типу проіснували до 15 століття, коли, очевидно, були знищені османами.

Археологія та стародавня історія Сторожинецького району на

Село Бобівці

В центрі Бобівців, на правому березі ріки Глиниця, в урочищі Григори – знахідки скіфського часу.

Село Великий Кучурів

В північно-західній частині Великого Кучурова – поселення трипільської культури. В центрі села, на лівому березі ріки Дереглуй, в урочищі Селище – поселення культури карпатських курганів, слов’янської та давньоруської культур. На північ від села, на лівому березі ріки Вільховець, в урочищі Стінка – поселення культури карпатських курганів.

Село Годилів

В центрі та західній частині Годилова, на лівому березі Потоку – поселеня слов’янської культури.

Село Давидівка

Уламки скляного браслету

Уламки скляного браслету

За вісімсот метрів на схід від церкв, на високому березі ріки Малий Серет – поселення кульутри карпатських курганів. В центрі села, на правому березі Малого Серету, в урочищі Селище – поселення XIV – XV століть. На північ від села – кургани.

Село Дубове

В центрі Дубового, на п’ятиметровій терасі правого берега ріки Коровля – поселення трипільської та слов’янської культур.

Село Їжівці

В східній частині Їжівців, на правому березі Малого Серету, в урочищі Замка – поселення XIV – XV століть.

Село Кам’яна

В центрі Кам’яної, на лівому березі ріки Кам’янка, в урочищі Селище та за один кілометр на схід від села, на лівому березі ріки Коровля (Коровія) між потоками – поселення культури карпатських курганів. В центрі села, на мису, утвореному ріками Кам’яна і Мала Стирка, в урочищі Каличанка та на захід від села в урочищі Полинак – стародавнє поселення. Також є городище без культурного шару розмірами 90 на 40 метрів, яке оточене земляним валом.

Село Костинці

У східній частині Костинців, в урочищі Селище – поселення ХIV – XV століття.

Село Михальча

В центрі Михальчого, в урочищі Церковище – поселення трипільської. лукашівської та давньоруської (Х – ХІ століть) культур. На правому березі ріки Коровля, на південний захід від села, та на північ від села, біля хутора Заволока. на лівому березі Потоку – поселення трипільської культури. В північно-східній околиці Михальчого, на лівому березі ріки Коровля, в урочищі Селище та біля хутора Заволока. в урочищі Стара Стирка – поселення культури карпатських курганів. В західній частині села, на обох берегах ріки Тетичка, в урочищі Перлева – поселення слов’янської культури.

Село Ропча

На північній околиці села Ропча, на лівому березі ріки Глибочок, в урочищі Прибан – поселення культури карпатських курганів.

Село Снячів

Житло через тисячоліття

Житло через тисячоліття

В східній частині Снячева, на обох берегах ріки Снячів. в урочищі Садовий – поселення культур трипільської, карпатських курганів та слов’янської VI – IX століть. За три з половиною кілометри від центра села на лівому березі ріки Глиський. в урочищі Васьків Горб – поселення трипільської культури. У південно-східній частині Снячева, на лівому березі ріки Снячів, в урочищі Толока – поселення слов’янської (VI – VII століть) культури. За три кілометри на південний схід від Снячева, в лісі, на мису правого берега ріки Тисів, в урочищі Окопи – городище. Мис розмірами 200 на 280 метрів з боку поля відгороджени трьома валами. На території городища є знахідки слов’янської культури VIII – X століть.

Село Спаська

В західній частині Спаської, на пагорбі в урочищі Паланка – поселення трипільської, голіградської та давньоруської культури.

Село Стара Жадова

В центрі Старої Жадової, на правому березі ріки Серет, в урочищі Селище – поселення XIV – XV століть.

Село Старі Бросківці

В північній частині Старих Бросківців, на лівому березі ріки Глиниця, в урочищі Сесія – поселення XIV – XV століть.

Село Тисовець

В південно-західній частині Тисовця, на правому березі ріки Глиський, в урочищі Паньки – поселення трипільської культури. В північній частині села, на лівому березі ріки Дереглу – поселення голіградської культури.

Село Ясени

В центрі села Ясени, на обох берегах ріки Кабин, в урочищі Селище – поселення культури карпатських курганів.

Сусідні райони – Вижницький, Кіцманський, Глибоцький.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.