Раковецький замок

Замчище Раковецького замку - видно башту і шматок стіни справа

Замчище Раковецького замку – видно башту і шматок стіни справа

Раковецький замок розміщений досить дивно – він стоїть під крутою горою. Зі схилу над фортецею видно все замкове подвір’я. Здавалось би, цю фортецю легко обстріляти і взяти штурмом. Однак рівень військової майстерності в 17 столітті був такий, що вогнепальна зброя мала переваги при стрільбі знизу вверх, а не навпаки, як би це парадоксально не звучало. Фортеця стоїть на скелі, є власне джерело, вона охороняє переправу, малий периметр стін дозволяє справитися з обороною малому гарнізону – це логічна твердиня, яка виконала свою роль в історії оборони Подністров’я від ворогів.

Історія замку в Раковці

DIGITAL CAMERA

Раковецький замок

Замок спорудив польський шляхтич Домінік Войцех Бієневський, він будувався біля десяти років до 1660 р. У 1657 році ще незавершену твердиню безуспішно штурмували козаки. У 1667 році він витримав облогу татар. Однак у 1672 та 1676 роках турецькі війська захоплювали фортецю. Після того, як замок відбудували після турецьких руйнувань, він був важливим опорним пунктом у війні Яна ІІІ Собеського проти Османської імперії. Зокрема замок охороняв переправу через Дністер, тут містилися військові запаси. Після відступу турків замковий палац був жилим, однак у 1768 році, коли спалахнула Барська конфедерація, замок згорів. У 1840 році в замку було організовано фабрику поташу, однак і її невдовзі знищила пожежа. Згодом місцеві жителі розібрали замкові мури. Зараз збереглася вежа і частина стіни на скелі. Під скелею колись була печера. Цікаве джерело у західному куті замчища, очевидно воно слугувало аргументом при виборі місця побудови замку.

Раковецький замок сьогодні

Скеля над Дністром, на якому стоїть Раковецький замок

Скеля над Дністром, на якому стоїть Раковецький замок

Замок розміщується у Дністровському каньйоні з високими мальовничими берегами. Якщо крикнути, луна довго ходить берегами. Не зважаючи на жалюгідний стан збереженості, це один із наймальовничіших замків, від якого віє загадковістю. Цей мініатюрний об’єкт чудово єднається з рельєфом, довколишнім ландшафтом і природою.

Фортеця стоїть неподалік Незвиська Городенківського району, де знайдено великі трипільські поселення. Якщо плисти Дністром, цей замок ніби виринає з берега, викликаючи ностальгічні емоції. Ці жалюгідні на перший погляд руїни є чудовим зразком поєднання архітектури і природи, Раковецький замок є надзвичайно романтичним, тож не оминіть нагоди познайомитися з ним поближче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.