Два городища поблизу села Дарабани

Село Дарабани (Хотинський район Чернівецької області) зараз неіснує, оскільки воно зруйноване Дністровським водосховищем при будівництві Дністровської ГЕС. Однак із селом Дарабани пов’язано багато назв на місцевості. Наприклад, у Дарабанському плесо Дністра гніздяться різноманітні водоплаваючі птахи. Також до Дарабан відносять два городища. Будемо вважати, що Дарабани – село, яке стало урочищем

Городища села Дарабани (біля села Анадоли)

Одне городище було у минулому феодальним замком, який проіснував з кінця ХІІ до початку ХІІІ століття. Воно розміщується у двох кілометрах північніше Дарабан в урочищі Щовб. Майданчик городища має розмір 40 на 25 метрів, воно тільки з одного боку не захищене високим урвищем річкового берега, з цього боку споруджений високий вал з ровом.

Інше городище очевидно було в минулому містом, воно розміщене південніше від Дарабан в урочищі Замчище. Воно досить велике – 240 на 100 метрів. Культурний шар багатошаровий, належить різним народам. У цій місцевості було багато скіфських городищ, деякі були скіфськими містами, як наприклад скіфське місто Гієукати біля Рухотина. Тому можна припустити, що укріпленя виникло біля 6 століття до нашої ери, потім було використано для спорудження давньорусього міста, яке проіснувало з ХІІ по ХІІІ століття.

Про укріплення околиць Дарабан дивіться на сторінці Замки Галичини.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.