Село Дарабани (Хотинський район Чернівецької області) зараз неіснує, оскільки воно зруйноване Дністровським водосховищем при будівництві Дністровської ГЕС. Однак із селом Дарабани пов’язано багато назв на місцевості. Наприклад, у Дарабанському плесо Дністра гніздяться різноманітні водоплаваючі птахи. Також до Дарабан відносять два городища. Будемо вважати, що Дарабани – село, яке стало урочищем
Городища села Дарабани (біля села Анадоли)
Одне городище було у минулому феодальним замком, який проіснував з кінця ХІІ до початку ХІІІ століття. Воно розміщується у двох кілометрах північніше Дарабан в урочищі Щовб. Майданчик городища має розмір 40 на 25 метрів, воно тільки з одного боку не захищене високим урвищем річкового берега, з цього боку споруджений високий вал з ровом.
Інше городище очевидно було в минулому містом, воно розміщене південніше від Дарабан в урочищі Замчище. Воно досить велике – 240 на 100 метрів. Культурний шар багатошаровий, належить різним народам. У цій місцевості було багато скіфських городищ, деякі були скіфськими містами, як наприклад скіфське місто Гієукати біля Рухотина. Тому можна припустити, що укріпленя виникло біля 6 століття до нашої ери, потім було використано для спорудження давньорусього міста, яке проіснувало з ХІІ по ХІІІ століття.
Про укріплення околиць Дарабан дивіться на сторінці Замки Галичини.