Свалявський район – гори і мінеральні джерела

Гора Стій

Гора Стій

Гори у Свалявському районі – основа рельєфу, найвища гора Стій височіє на 1681 метр. Між горами є западина – Свалявська улоговина. Ріки невеликі, але досить чисті, оскільки гірські – Латориця, Пиня, Дусинка, Керецьки. Як відомо, центр Європи знаходиться біля села Ділове Рахівського району, а от географічний центр Закарпаття – біля гори Кук. В районі багато рідкісних рослин – тис ягідний, льон гірський, кедрова сосна, карпатська смородина, карпатський рододендрон. В селі Плав’я є дуб з пів тисячолітньою історією. З рідкісних тварин можна побачити єнотовидного собаку (якого, до речі, часто сприймають як чупакабру, якщо така тварина линяє), бурого ведмедя, лісового кора, видру, борсука, рись.

Туристична свалявщина

Туристична свалявщина

В Свалявському районі є дерев’яні храми в Уклині, Сваляві, в селі Драчино є діючий жіночий православний монастир. В селах Солочин і Поляна є гірськолижні витяги.

Назва Свалява у перекладі означає «солене джерело». Вода із цього району ще в ХІ столітті за допомогою угорського короля надсилалася візантійському імператору та іншим європейським монархам, які використовували її для купелів і для пиття. А зараз ці лікувальні води можна придбати недорого або взагалі користуватися безкоштовну. Води різних типів – по типу нарзан, боржомі, стара русса – промислово випускаються «Поляна Квасова», «Плосківська», «Свалявська», «Поляна купель», «Неліпинська».

Вид з гори Стій

Вид з гори Стій

В районі дуже багато мінеральних джерел – у селах Поляна, Свалява, Плоске, Голубине, Солочин, Пасіка, Неліпино, також джерела є в інших місцях, не обов’язково, щоб на основі джерела створили курорт. Іноді просто джерело води за якістю не поступається тим, що використовуються різними лікувальними і комерційними підприємствами. В селі Солочин є п’ятнадцять мінеральних джерел, на курорті «Квітка полонини» є вода трьох типів – Лужанська-7, Лужанська-4 та Поляна Квасова. В селі Поляна є два санаторії – «Поляна» та «Сонячне Закарпаття», в яккому можна спробувати води «Поляна квасова» та «Поляна купель».

Детальніше про курорти Свалявського району та околиць можна подивитися на сторінці Курорти Галичини та України

Читайте також Археологія та стародавня історія Свалявського району

2 коментарі до “Свалявський район – гори і мінеральні джерела

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.