Замок у селі Мечищів

Карта фон Міга 1782 року

Карта фон Міга 1782 року

У селі Мечищів Бережанського району Тернопільської області був замок. Село знаходиться у 55 кілометрах на захід від Тернополя, у 8 кілометрах на південний захід від Бережан, у 18 кілометрах від Рогатина.

ЗамокНа карті Фрідріха фон Міга (1779 – 1782) видно укріплення на південно-східній околиці Мечищіва на горі Замчисько або Замок, біля урочища Під стінкою. Ще одне городище було розміщене на горі Козаківка, яке знаходиться на південь від села, на нього вказує Географічний словник Королівства Польського (можливо, це городище – те саме, яке є на горі Замок, а у Географічному словнику Королівства Польського є помилка відносно назви пагорбу, на якому було укріплення).

Укріплення невелике, воно мисовидного типу, розміщене на підвищенні. Замок оточував земляний вал. Можливо, цей пізньосередньовічний замок був розміщений на місці давньоруського городища. На відстані 4,5 кілометра від Мечищева в селі Городиська було слов’янське городище Х – ХІІІ століть.

ГородищеНа замковому пагорбі є окопи Першої світової війни, через село у 1916 та у 1917 роках проходила лінія фронту. Окопи знищили вали замку. На горі стоїть хрест з Хресної дороги  (очевидно, остання станція Хресної дороги).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.