Буковель літом і дитячий табір Артек-Буковель

Центральна частина Буковеля - біля другого витягу

Центральна частина Буковеля – біля другого витягу

Буковель у минулому (ще десять років тому) був маленькою базою від якоїсь бюджетної організації. Тупикове село Поляниця було маленьким карпатським селищем, сюди приїздили по гриби та ягоди, звідси сходили на Хом’як та Синяк. Можна було скупатися в невеличкій річечці, яка утворювала мальовничий водоспад під мостом при в’їзді в село. Звичайно, на Буковель приїзджали майже виключно літом, подихати повітрям та пройтися горами. Зараз все змінилося. Поляниця – розвинене у всіх відношеннях село, воно об’єдналося з Буковелем і утворює справжнє місто з багатоповерхівками.

З приходом цивілізації екологія погіршилася, але не настільки, що тут не можна милуватися карпаськими краєвидами. Звичайно, з ріки води не начерпнеш і не скупаєшся, оскільки вона перетворилася на помийну каналізацію (хоч і з красивою

Кафе Бугіль у Буковелі

Кафе Бугіль у Буковелі

набережною). Однак сьогоднішній Буковель крім зимового гірськолижного відпочинку має багато літніх пропозицій. Розваг літом останнім часом значно побільшало. Крім традиційних прогулянок горами тут появився бальнеологічний центр, велопарк, скалодром, пейнтбол, страйкбол, альпінпарк. Є можливіть зайнятися рафтингом, покататися на квадроциклах, з’їздити на екскурсії та багато чого іншого. Тому Буковель цікавий дорослим і дітям, для яких організували карпатський дитячий табір Артек-Буковель. Значення цього табору особливо збільшилося після того, як Артек у Криму відійшов до сусідньої держави разом з Кримом.

Буковель літом і дитячий табір Артек-Буковель 2015

Буковель літом

Дитячий майданчик в Буковелі

Дитячий майданчик в Буковелі

Влітку в Буковелі працює витяг № 2, який піднімає туристів на гору Буковель. Цей витяг дуже популярний, він приваблює на курорт багато туристів. На вершині гори – доглянуті майданчики, з яких можна оглядати довколишні вершини.

В Буковелі є багато для активного відпочинку – велопарк із гірськими велосипедними трасами та прокатом велосипедів, скалодром із страховками висотою майже десять метрів, екстрім-парк (альпін-парк, мотузковий парк) – натягнуті на шнурках перешкоди на великій висоті, можливість постріляти (страйкбол, пейнтбол).

Батут для дітей

Батут для дітей

В гори можна піднятися пішки, на конях чи квадроциклі, також можлива організація джип-сафарі. Поруч гори Говерла, Довбушанка, Хом’як, Синяк, Маковиця, озеро Несамовите, полонини, ліси. Є можливість замовити екскурсію по Івано-Франківській області – Скелі Довбуша, Манявський монастир, Івано-Франківськ, Яремче та інші популярні в туристів місця.

Дитячий табір Артек в Буковелі

Розваги для дітей на буковельському курорті

Розваги для дітей на буковельському курорті

Карпатський Артек – не нова ідея. В Радянському Союзі на території України існувало два Артеки – один в Криму, інший – Карпатський Артек біля присілка Яремче Ямна (зараз на його місці база відпочинку). Були ще інші табори на території Росії і Білорусії з назвою Артек чи без назви, однак це були зразкові табори всесоюзного значення. Одним з таких показових таборів був Карпатський Артек, споруджений в СРСР, він був повністю дерев’яним, його напіврозвалені корпуси були видимі ще 25 років тому, зараз від нього не залишилося і сліду.

Звичайно, коли існував такий потужний дитячий табір, як кримський Артек, не було потреби створювати окремий загальноукраїнський заклад для відпочинку дітей. Однак після подій 2014 року, коли Крим відійшов до північного сусіда, виникла потреба створення місцевого загальноукраїнського показово-зразкового дитячого табору.

Пляж на березі буковельського озера

Пляж на березі буковельського озера

Буковель підійшов для цієї ідеї якнайкраще – розвинена інфраструктура, зручні дороги, наявність однієї з найкращих в Україні сільських шкіл за оснащенням дозволяє селити дітей цілорічно. Причому дітям тут цікаво буде також цілий рік – Карпати красиві завжди, взимку – катання з гірок, влітку – походи, пляж, розваги на свіжому повітрі. Крім того, Буковель літом недогружений відпочиваючими, тому в Буковелі давно приймають дітей у літній табір, який, щоправда, був без такої амбітної назви, як Артек. Але політичні зміни роблять своє, Артек-Буковель відкриває свої двері для дітей.

Високогірне штучне озеро

Високогірне штучне озеро

Цей карпатський курорт має багато розваг, про які детально написано в наступних пунктах. Дітям тут має бути дуже цікаво. Наголос у таборі робиться на те, що вожаті кваліфіковані і з дітьми нічого не повинно статися. Табір недешевий, я б навіть сказав дорогий. За цінами минулих років середній клас не міг собі дозволити відпочинок у цьому дитячому таборі. Якщо не буде державного фінансування відпочинку дітей, то і надалі своїх дітей дати у цей табір зможуть заможні українці. Однак що пропонують для дітей (і батьків, що завжди переживають) у таборі – проживання у трьох- чотирьох- і п’ятизіркових готельних номерах, п’ятиразове харчування в ресторанах, є наметовий табір біля озера, обладнаний всіма зручностями – рестораном, душовими, місцем для вечірнього вогнища, естрадою для концертів. Є три табори – лісовий, гірський та озерний, які відрізняються своїм розташуванням.

Підйом на гору Буковель

Підйом на гору Буковель

Також обіцяється, що буде забезпечена безпека дітей – супровід охорони на екскурсії, контроль відвідування території табору, цілодобове чергування охоронців. Хоча все рівно страшно давати дітей в наш воєнний час. Крім того, слід зважати, що небезпека для дітей часто іде зсередини – від самих дітей. Діти зараз розпущені, неслухняні, надивилися різноманітних жорстоких і похабних фільмів, це не радянський час, коли всяку дитячу і підліткову дурість намагалися перемогти піонерською організацією. В цілому, часи небезпечні і непевні. Тому адміністрації дитячого табору також потрібно врахувати ці важливі моменти дитячого перебування у таборі.

Штучне озеро в Буковелі та водні розваги

Озеро біля другого підйомника в Буковелі

Озеро біля другого підйомника в Буковелі

Турбаза Буковель літом

Турбаза Буковель літом

Літні Карпати в Буковелі

Літні Карпати в Буковелі

Щоб привабити відпочивальників влітку, тут розвивають пляжний відпочинок на штучних озерах. Оскільки ці озера розміщені між горами, їх називають високогірними. Взимку ці озера використовують як резервуар води для засніження схилів. Влітку тут організовують чудовий пляж із шезлонгами, парасольками. Є переодягальна, аквабатут, водяна гірка, рятувальна служба. Для маленьких дітей є невеличкий басейн. Є прокат рушників, аксесуарів, поруч є магазинчик із пляжним одягом та речами для пляжного відпочинку. На цьому озері можна порибалити (сюди спеціально запускають форель), є прокат спорядження, оплата за рибалку погодинна, щоправда за виловлену рибу, якщо її не випускати, доведеться заплатити понад 200 гривень за кілограм. Однак, якщо забрати зловлену рибу із собою, її можна приготувати біля озера, на спеціальному мангалі.

Нещодавно викопали велике озеро, біля якого буде пляж, воно буде використовуватися для різних атракціонів. Глибина озера – майже 10 метрів, на ньому з допомого інструктора можна буде займатися дайвінгом з аквалангом (і це у Карпатах, майже підводний човен у степах України), можна покататися на водних лижах (і вейкборді, своєрідному водному сноуборді) за катером, навіть взяти в оренду гідроцикл (водний мотоцикл). Планується також зробити тут прокат прогулянкових човнів та катамаранів. Амбітний проект, що вселяє надію на покращення літнього відпочинку в Карпатах.

Оглядовий майданчик на вершині гори Буковель

Оглядовий майданчик на вершині гори Буковель

Для любителів водних розваг пропонується рафтинг (сплав по ріці) на Черемоші у Верховинському районі.

Для найменших дітей біля нижньої станції другого витягу є прокат вело- та електромобілів, батут, аквабол, дитячий майданчик, надувна гірка, настільний теніс, міні-гольф, волейбольна та футбольна площадки.

Для любителів теплої води є різноманітні спа-центри. Діє оздоровча лікувальна програма на основі мінеральної води Буковельська, так що цей курорт поступово перетворюється і на водолікувальний. Тут також працюють різноманітні лікарі, які допомогають відвідувачам курорт оздоровитися.

Другий підйомник в Поляниці-Буковелі

Другий підйомник в Поляниці-Буковелі

Відносно питної води – я відверто кажучи не знаю, звідки її беруть у достатній кількості в сезон, оскільки Прут досить далеко, а місцева річка забруднена стоками з численних готельних комплексів (неприємний запах відчувається, хоча ріка виглядає зовні доглянутою. У всякому випадку намагайтеся користуватися бутильованою водою. Напевно виняток – мінеральна вода Буковельська, яку, я сподіваюся, беруть з екологічно чистих джерел.

Готелі Буковеля, проживання в приватних садибах

Центральна частина карпатського курорту

Центральна частина карпатського курорту

Готелів в Буковелі багато, однак вони досить дорогі для проживання, тому туристи часто використовують дешевші готелі та довколишні садиби, які місцеві жителі переобладнали у гостинні будинки, схожі до готелів. Влітку немає такої потреби жити ближче до витягів, як взимку, оскільки більшість розваг не урбаністичні, вони полягають у походах в ліс та в гори, які, звичайно довкола і повсюдно.

Коли будете селитися в приватній садибі,

Гора Хом'як над курортом

Гора Хом’як над курортом

необхідно почитати відгуки, оскільки садиба на садибу не подібна, прийом гостей часто залежить від господарів та їх гостинності. Головне – щоб це було ненав’язливе обслуговування на зразок готелів. У садибах дешевше, якщо господар добре іде на контакт, він може організувати і розваги – виступити провідником в гори, показати, де ростуть гриби, покатати на конях.

Читайте також Буковель зимою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *