Карпати і відпочинок на курорті Буковель зимою

Найкращий відпочинок на курорті Буковель – зимою

Гірські лижі на Буковелі

Діти з інструктором в Буковелі

Діти з інструктором в Буковелі

Про Яремче і Буковель я писав тут. Там детально описані витяги, що подивитися, на що звернути увагу. Звичайно, Буковель – зимовий гірськолижний курорт. Є відпочинок і влітку, але більшість відпочиваючих приїзджають сюди саме взимку. Зимою навіть організовують спеціальні повітряні рейси із великих міст, щоб привабити туристів.
Я не буду зупинятися на деталях різних витягів, про них не потрібно читати, їх потрібно всі опробувати (обережно, щоб не травмуватися на спуску).

Напишу декілька слів про атмосферу. На Буковелі завжди людно. І колоритно – люди в різних костюмах, з різним спорядженням. Часто спускаються з камерами на шоломах. Мені вистачило при зйомці відео залишити включеною камеру на ремінці – зйомки виходять прийнятної якості.

База Буковель - епіцентр курорту

База Буковель – епіцентр курорту

Найбільше людей на витязі № 7. Це витяг і траси для початківців. Біля підйомника є дитячий майданчик із нескладною трасою і двома бугельними мультиліфтами (підйомники з гачками, за які можна триматися, і які одночасно можна заставляти за спину, кому як подобається). Причому один мультиліфт на дитячому майданчику призначений для інструкторів зі своїми підопічними, інший – для всіх бажаючих. Чесно кажучи, можна всім бажаючим кататися і на тому і на тому, тільки в часи пік, коли створюються черги, інструктори можуть виявити своє незадоволення, оскільки багато бажаючих на “їзньому” підйомнику заважає їх професійній діяльності.

Траси ретельно обробляються напилювачем снігу

Траси ретельно обробляються напилювачем снігу

Біля сьомого витягу є підйомник для сноутюбингу – спуск на надувних камерах. Це для тих, хто любить їздити на санках. Підйом недешевий, однак вибору у приїзджих небагато – на Буковелі заборонені санки, є люди, які катають дітей на санках, однак це місця, замощені бруківкою біля готелів, там не цікаво, та й не прийнято на цьому курорті саночне катання. Якщо любите саночки – вам прямо в Яблуницю, де, наскільки я знаю, не забороняють кататися на санках навіть на лижних трасах, всюди є прокат саней. Яблуниця – перший гірськолижний курорт Івано-Франківської області, тут ще збереглися деякі радянські традиції, за яких спуск на п’ятій точці був більш пріоритетним, ніж спуск на лижах.

Мультиліфт на дитячому майданчику

Мультиліфт на дитячому майданчику

Окремо хочу сказати про трасу, на яку орієнтується підйомник № 7. Це дуже полога і широка траса. В деяких місцях схил навіть менший, ніж на дитячому майданчику, тому не потрібно боятися, що вона знаходиться біля “великого і дорослого” підйомника із чотирма кріслами в ряд. Тут всі початківці, причому зустрічаються і діти 2 – 3 роки, які катаються самостійно, але на повідку у батьків, також багато людей літнього віку. Бабусі (і дідусі), які за віком ніби-то мають сидіти в тіньочку або перед телевізором в Буковелі стають на лижі і катаються не гірше за молодих. За своїм досвідом хочу сказати, що навчитися кататися не важко, інструктори Буковеля справляються за три години навчити навіть дитину. Головне початківцям бути обережним, оскільки в Буковелі травматизм дуже великий. Більшість травм – через необережність, не потрібно розганятися. Головне на лижах – уміння тормозити, і це вміння потрібно постійно застосовувати.

Харчування на Буковелі взимку

Піцерія Фелічіта у Буковелі

Піцерія Фелічіта у Буковелі

На верхній станції підйомника 7 – кафешка і бар, тут же йде траса в низ, до двох підйомників – один відразу внизу, а до другого потрібно спуститися по досить крутій для початківців гірці. Якщо гірка закрута для вас – тримайтеся узбіччя, там сніг не розкатаний і легше гальмувати (і падати).

Інші витяги побудовані аналогічним чином – біля станцій кафе, бари. Ціни досить високі, але не настільки, щоб не можна було собі дозволити гарячого чаю (десь біля 10 гривень, прийнятна ціна як для Буковелю). Поїсти є де, досить недорога піцерія, як для дорогого курорту Буковель – Фелічіта, на території турбази Буковель. Середня ціна на піцу в 2013 році – 80 гривень, в 2014 році – 100 гривень. Піци досить великі, однієї вистачає для двох людей. Біля нижньої станції 7 витягу – кафешка на зразок столової швидкого харчування, можна взяти традиційні страви – перше, друге, салат.

Проживання на Буковелі, ціни на різний гаманець

Турбаза Буковель і підводи з конями над річкою

Турбаза Буковель і підводи з конями над річкою

На самій базі Буковель ціни в зимовий період високі, на зимові свята – Новий Рік, Різдво люди середнього достатку тут не проживають. Однак Буковель досить гнучкий у плані проживання – в довколишніх селах є багато готелів, садиб, причому досить комфортних. На Буковель приїзджають взимку працювати багато таксистів, тому часто проживання і добирання на таксі до витягу коштує набагато дешевше, ніж проживання біля підйомників. Хоча жити біля підйомників дуже зручно, в 2014 році було біля 1000 гривень за номер за добу з харчуванням.

Зимові Карпати у Поляниці

Зимові Карпати у Поляниці

Для тих, хто хоче взимку жити біля підйомників і не тратити значних коштів (хоча тут все дорого), потрібно дочекатися початку лютого – ціни на проживання навіть в самому Буковелі падають, з’являються різні акційні пропозиції. Ціни знижуються також на витяги, прокат спорядження, інструкторів. У будь-якому випадку якщо перед поїздкою вивчити різні пропозиції, можна зекономити. У будні дні і до 9.00 можна купити абонементи на катання зі знижками (знижки мають також маленькі діти). Якщо прихати після обіду – можна з рук взяти абоненементи до кінця дня досить недорого.

Готелі в Буковелі зробили з карпатського села справжнє місто

Готелі в Буковелі зробили з карпатського села справжнє місто

Добре жителям Івано-Франківська – вони можуть їхати на один день, оскільки до Буковеля ідуть автобуси досить часто, вартість квитка невисока (в 2014 році біля 30 гривень). Правда повертарися краще через місто Яремче – до Яремче краще добиратися на маршрутці або таксі, а там автобуси їдуть до Івано-Франківська та Коломиї, хто звідки, значно частіше. Повірте, якщо один день інтенсивно покататися, одного дня відпочинку досить, тим більше, що для жителів області такий відпочинок можна повторити в будь-який час – зимовий сезон триває до початку травня (до 11 травня в 2015 році).

Відпочинок в Карпатах можливий у будь-яку пору року. У мережі туристичних комплексів “Відпочинок 365” можна замовити тижневі тури в Карпати “Трускавець – Карпати – Львів – Закарпаття – Польща”, “Ворохта – Говерла – Буковель”, а також екскурсії на Скелі Довбуша, до Моршина, Тустань, Східниця, Озеро Синевір. Також у можна замовити організацію сплаву по ріці, кінні прогулянки, гірські лижі.

Зимові розваги в Буковелі

Родео в Буковелі - 2015 рік

Родео в Буковелі – 2015 рік

Зимові розваги в Буковелі – подорож на снігоходах, ратраках, вечірнє катання. Колись була навіть послуга доставка вертольотом лижників на засніжені вершини, де немає підйомників. Для тих, хто не катається, а хоче просто оглянути зимові Карпати з вершини гори, діє другий витяг – єдиний підйомник, де дозволяєтья підніматися без лиж простим туристам. На вершині гори є декілька досить хороших оглядових майданчиків, чудовий атракціон. Помилуватися засніженими краєвидами карпатських вершин – теж хороша розвага, люди відчувають себе альпіністами, підкорювачами гірських хребтів. Звичайно, можна здійснити зимове сходження на сусідні вершини – Хом’як, Синяк, навіть на Довбушанку, але це для екстремалів, для звичайної людини це ризиковано. На Буковелі можна замовити екскурсію в Манявський Скит, Івано-Франківськ, інші пам’ятки околиць. Взагалі все гнучко – тут таксисти, екскурсоводи працюють з людьми індивідуально, як кажеться, будь-який каприз за ваші гроші. На Йордана тут проходять святкові купання любителів зимової водички.

Буковельський ярмарок 2015

Буковельський ярмарок 2015

Взимку, оскільки великий наплив людей, тут проходить багато концерців відомих виконавців, деякі з них безкоштовні і проходять в людних місцях. Мінусом є те, що вони починаються біля 18.00 і не підходять для тих, хто автобусом повертається до Івано-Франківська. Красиво на Буковелі на Новий Рік, Різдво, тут виступають колективи з колядою, маланкою, різдвяні вертепи. Біля нижньої станції підйомника № 2 – різноманітні магазинчики, взимку проводиться Буковельський ярмарок з різноманітними розвагами, сувенірним ринком (крім того є стаціонарний сувенірних ринок за потічком через мостик). Біля базару – розваги для дітей, різноманітні танці, конкурси, які проводять аніматори. В 2013 році тут була надувна кімната жаху у вигляді велетенського дракона, в 2014 році – родео, потрібно було втриматися на механічному бику, давалися три спроби.

Зимою в Буковелі людно - нижня станція підйомника №7

Зимою в Буковелі людно – нижня станція підйомника №7

В Буковелі є спа-центр, зал з дитячими ігровими автоматами, ігрова кімната для маленьких дітей, каток з прокатом ковзанів. Увечері є різні дискотеки, можна пограти у боулінг, більярд, послухати концерти, тут крутяться великі гроші, будь-хто може приєднатися до цього свята достатку.

На Буковелі нещодавно появилась можливість стрибнути на величезну надувну подушку – Big-Airbag, покататися на зорбі, проводяться екскурсії зимовими схилами на ратраках, можна покататися територією курорту на квадрициклах, електроскутерах Segway, можна навіть замовити прогулянку на собачих упряжках.

Буковелю не хватає катання на дельтапланах і парапланах (колись було, але клімат тут такий, що небезпечно катати туристів і попиту очевидно не було), атракціонів на зразок лунапарку (хоча літом невеличкий лунапарк був). Простір для діяльності є, не було б економічної кризи.

Взимку Буковель – один із найбільших курортів Європи, він ще має резерви для розвитку – планувалося провести підйомники до Яремче і до Бистриці (це недалеко, Надвірнянський район), однак через економічну і різні політичні кризи ці план були “заморожені”, сподіваюсь, що не згорнені повністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.