Найкращий відпочинок на курорті Буковель – зимою
Зміст
Гірські лижі на Буковелі
Про Яремче і Буковель я писав тут. Там детально описані витяги, що подивитися, на що звернути увагу. Звичайно, Буковель – зимовий гірськолижний курорт. Є відпочинок і влітку, але більшість відпочиваючих приїзджають сюди саме взимку. Зимою навіть організовують спеціальні повітряні рейси із великих міст, щоб привабити туристів.
Я не буду зупинятися на деталях різних витягів, про них не потрібно читати, їх потрібно всі опробувати (обережно, щоб не травмуватися на спуску).
Напишу декілька слів про атмосферу. На Буковелі завжди людно. І колоритно – люди в різних костюмах, з різним спорядженням. Часто спускаються з камерами на шоломах. Мені вистачило при зйомці відео залишити включеною камеру на ремінці – зйомки виходять прийнятної якості.
Найбільше людей на витязі № 7. Це витяг і траси для початківців. Біля підйомника є дитячий майданчик із нескладною трасою і двома бугельними мультиліфтами (підйомники з гачками, за які можна триматися, і які одночасно можна заставляти за спину, кому як подобається). Причому один мультиліфт на дитячому майданчику призначений для інструкторів зі своїми підопічними, інший – для всіх бажаючих. Чесно кажучи, можна всім бажаючим кататися і на тому і на тому, тільки в часи пік, коли створюються черги, інструктори можуть виявити своє незадоволення, оскільки багато бажаючих на “їзньому” підйомнику заважає їх професійній діяльності.
Біля сьомого витягу є підйомник для сноутюбингу – спуск на надувних камерах. Це для тих, хто любить їздити на санках. Підйом недешевий, однак вибору у приїзджих небагато – на Буковелі заборонені санки, є люди, які катають дітей на санках, однак це місця, замощені бруківкою біля готелів, там не цікаво, та й не прийнято на цьому курорті саночне катання. Якщо любите саночки – вам прямо в Яблуницю, де, наскільки я знаю, не забороняють кататися на санках навіть на лижних трасах, всюди є прокат саней. Яблуниця – перший гірськолижний курорт Івано-Франківської області, тут ще збереглися деякі радянські традиції, за яких спуск на п’ятій точці був більш пріоритетним, ніж спуск на лижах.
Окремо хочу сказати про трасу, на яку орієнтується підйомник № 7. Це дуже полога і широка траса. В деяких місцях схил навіть менший, ніж на дитячому майданчику, тому не потрібно боятися, що вона знаходиться біля “великого і дорослого” підйомника із чотирма кріслами в ряд. Тут всі початківці, причому зустрічаються і діти 2 – 3 роки, які катаються самостійно, але на повідку у батьків, також багато людей літнього віку. Бабусі (і дідусі), які за віком ніби-то мають сидіти в тіньочку або перед телевізором в Буковелі стають на лижі і катаються не гірше за молодих. За своїм досвідом хочу сказати, що навчитися кататися не важко, інструктори Буковеля справляються за три години навчити навіть дитину. Головне початківцям бути обережним, оскільки в Буковелі травматизм дуже великий. Більшість травм – через необережність, не потрібно розганятися. Головне на лижах – уміння тормозити, і це вміння потрібно постійно застосовувати.
Харчування на Буковелі взимку
На верхній станції підйомника 7 – кафешка і бар, тут же йде траса в низ, до двох підйомників – один відразу внизу, а до другого потрібно спуститися по досить крутій для початківців гірці. Якщо гірка закрута для вас – тримайтеся узбіччя, там сніг не розкатаний і легше гальмувати (і падати).
Інші витяги побудовані аналогічним чином – біля станцій кафе, бари. Ціни досить високі, але не настільки, щоб не можна було собі дозволити гарячого чаю (десь біля 10 гривень, прийнятна ціна як для Буковелю). Поїсти є де, досить недорога піцерія, як для дорогого курорту Буковель – Фелічіта, на території турбази Буковель. Середня ціна на піцу в 2013 році – 80 гривень, в 2014 році – 100 гривень. Піци досить великі, однієї вистачає для двох людей. Біля нижньої станції 7 витягу – кафешка на зразок столової швидкого харчування, можна взяти традиційні страви – перше, друге, салат.
Проживання на Буковелі, ціни на різний гаманець
На самій базі Буковель ціни в зимовий період високі, на зимові свята – Новий Рік, Різдво люди середнього достатку тут не проживають. Однак Буковель досить гнучкий у плані проживання – в довколишніх селах є багато готелів, садиб, причому досить комфортних. На Буковель приїзджають взимку працювати багато таксистів, тому часто проживання і добирання на таксі до витягу коштує набагато дешевше, ніж проживання біля підйомників. Хоча жити біля підйомників дуже зручно, в 2014 році було біля 1000 гривень за номер за добу з харчуванням.
Для тих, хто хоче взимку жити біля підйомників і не тратити значних коштів (хоча тут все дорого), потрібно дочекатися початку лютого – ціни на проживання навіть в самому Буковелі падають, з’являються різні акційні пропозиції. Ціни знижуються також на витяги, прокат спорядження, інструкторів. У будь-якому випадку якщо перед поїздкою вивчити різні пропозиції, можна зекономити. У будні дні і до 9.00 можна купити абонементи на катання зі знижками (знижки мають також маленькі діти). Якщо прихати після обіду – можна з рук взяти абоненементи до кінця дня досить недорого.
Добре жителям Івано-Франківська – вони можуть їхати на один день, оскільки до Буковеля ідуть автобуси досить часто, вартість квитка невисока (в 2014 році біля 30 гривень). Правда повертарися краще через місто Яремче – до Яремче краще добиратися на маршрутці або таксі, а там автобуси їдуть до Івано-Франківська та Коломиї, хто звідки, значно частіше. Повірте, якщо один день інтенсивно покататися, одного дня відпочинку досить, тим більше, що для жителів області такий відпочинок можна повторити в будь-який час – зимовий сезон триває до початку травня (до 11 травня в 2015 році).
Відпочинок в Карпатах можливий у будь-яку пору року. У мережі туристичних комплексів “Відпочинок 365” можна замовити тижневі тури в Карпати “Трускавець – Карпати – Львів – Закарпаття – Польща”, “Ворохта – Говерла – Буковель”, а також екскурсії на Скелі Довбуша, до Моршина, Тустань, Східниця, Озеро Синевір. Також у можна замовити організацію сплаву по ріці, кінні прогулянки, гірські лижі.
Зимові розваги в Буковелі
Зимові розваги в Буковелі – подорож на снігоходах, ратраках, вечірнє катання. Колись була навіть послуга доставка вертольотом лижників на засніжені вершини, де немає підйомників. Для тих, хто не катається, а хоче просто оглянути зимові Карпати з вершини гори, діє другий витяг – єдиний підйомник, де дозволяєтья підніматися без лиж простим туристам. На вершині гори є декілька досить хороших оглядових майданчиків, чудовий атракціон. Помилуватися засніженими краєвидами карпатських вершин – теж хороша розвага, люди відчувають себе альпіністами, підкорювачами гірських хребтів. Звичайно, можна здійснити зимове сходження на сусідні вершини – Хом’як, Синяк, навіть на Довбушанку, але це для екстремалів, для звичайної людини це ризиковано. На Буковелі можна замовити екскурсію в Манявський Скит, Івано-Франківськ, інші пам’ятки околиць. Взагалі все гнучко – тут таксисти, екскурсоводи працюють з людьми індивідуально, як кажеться, будь-який каприз за ваші гроші. На Йордана тут проходять святкові купання любителів зимової водички.
Взимку, оскільки великий наплив людей, тут проходить багато концерців відомих виконавців, деякі з них безкоштовні і проходять в людних місцях. Мінусом є те, що вони починаються біля 18.00 і не підходять для тих, хто автобусом повертається до Івано-Франківська. Красиво на Буковелі на Новий Рік, Різдво, тут виступають колективи з колядою, маланкою, різдвяні вертепи. Біля нижньої станції підйомника № 2 – різноманітні магазинчики, взимку проводиться Буковельський ярмарок з різноманітними розвагами, сувенірним ринком (крім того є стаціонарний сувенірних ринок за потічком через мостик). Біля базару – розваги для дітей, різноманітні танці, конкурси, які проводять аніматори. В 2013 році тут була надувна кімната жаху у вигляді велетенського дракона, в 2014 році – родео, потрібно було втриматися на механічному бику, давалися три спроби.
В Буковелі є спа-центр, зал з дитячими ігровими автоматами, ігрова кімната для маленьких дітей, каток з прокатом ковзанів. Увечері є різні дискотеки, можна пограти у боулінг, більярд, послухати концерти, тут крутяться великі гроші, будь-хто може приєднатися до цього свята достатку.
На Буковелі нещодавно появилась можливість стрибнути на величезну надувну подушку – Big-Airbag, покататися на зорбі, проводяться екскурсії зимовими схилами на ратраках, можна покататися територією курорту на квадрициклах, електроскутерах Segway, можна навіть замовити прогулянку на собачих упряжках.
Буковелю не хватає катання на дельтапланах і парапланах (колись було, але клімат тут такий, що небезпечно катати туристів і попиту очевидно не було), атракціонів на зразок лунапарку (хоча літом невеличкий лунапарк був). Простір для діяльності є, не було б економічної кризи.
Взимку Буковель – один із найбільших курортів Європи, він ще має резерви для розвитку – планувалося провести підйомники до Яремче і до Бистриці (це недалеко, Надвірнянський район), однак через економічну і різні політичні кризи ці план були “заморожені”, сподіваюсь, що не згорнені повністю.