Археологія Турківського району

Карпатське місто Турка

Карпатське місто Турка

Турківський район Львівської області межує із Закарпатською областю. Тут проходили шляхи, які з’єднували Прикарпаття із Закарпаттям. На ці території мали вплив багато культур – тут жили кельти, які залишили свою назву у назві місцевості Бойківщина (від назви племені Бойї, які прийшли сюди із території Словаччини), потім сюда відступали даки від римлян, які їх переслідували під час завоювання Дакії Траяном. Невдовзі до витоків Дністра доходили римляни під час Маркоманських воєн. Згодом ця територія відійшла під контроль Русі та Галицько-Волинського князівства. Знахідок на території Турківського району небагато, вони випадкові. Поселень не виявлено, оскільки ця гірська територія, де не дуже активно велися археологічні розвідки. Тому поки-що археологія Турківського району обмежується випадковими знахідками.

Скарб в селі Бориня

На околиці села Бориня знайдено скарб – 100 срібних динарії І – ІІ століття. Дата говорить про те, що цей скарб може відноситися до дако-римських воєнн, коли даки, які утікали від римських військ, утворили на цих територіях культуру карпатських курганів, яка була уламком Дакійського царства

Скарб в селі Комарники

На околиці села Комарники виявлено скарб з 12 бронзових мечів кінця бронзового – початку залізного віку. Цей скарб швидше за все належав до латенської культури і пов’язаний з кельтами або прафракійцями, які заселяли в цей час Закарпатську область.

Про археологічні знахідки інших районів Львівської та Закарпатської області дивіться на сторінці Археологія, історія та етнографія Галичини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.