Відпочинок в Іршавському районі Закарпатської області

Замок у селі Довге

Замок у селі Довге

Гірська місцевість в Іршавському районі Закарпатської області переважає, гора Кучера-Росушка в Горганах є найвищою в районі (1977 метрів), ще одна висока гора на Вулканічному Хребті- Бужора (1081 метр). Ріки – Боржава є притокою Тиси, Іршавка є правої притоки Боржави. Долини цих рік лежать на висотах менше 150 метрів і утворюють улоговину в центральній частині району. Поблизу села Довге в 1703 році відбулася битва повсталих курців з австрійськими військами. В 1865 році поблизу села Ільниця була заснована перша в Закарпатській області вугільна шахта.

Храми та монастирі в Іршавському районі

Храм в Івашковиці

Храм в Івашковиці

В районі є дуже цікаві дерев’яні церкви – в селах Локіть, Дешковиця, Івашковиця. Ці храми збудовані без цвяхів і крім того є дуже давніми для дерев’яної архітектури – вони були споруджені в XVI – XVII століттях. В них є старовинні іконостаси, ікони, книги, це зразки середньовічної народної архітектури, яких на цих теренах залишилося дуже мало. В селі Приборжавське є жіночий православний монастир, а в селі Імстичево – також жіночий, однак уже греко-католицький.

Замки Іршавського району

В селі Довге зберігся замок ХV століття, який був перебудований в укріплений зовнішніми стінами палац в XVIII столітті. Цей замок вважається зразком садибної архітектури закарпатської знаті, де у сільській місцевості споруджували мисливські палаци для прийому гостей. В роки радянської влади тут розмістили туберкульозний диспансер.

Біля села Бронька (ближче до села Суха) є Бронецький замок, він віддалений від села і стоїть на високій горі, яку з трьох сторін, наче фортечний рів, омиває ріка. Цей замок був споруджений в ХІІІ столітті, однак його зруйнували в ХIV столітті, він ще проіснував до XV століття як прихисток для розбійників (за народною легендою) чи просто як невелике поселення. Замок мав трирядову систему укріплень, основна частина мала муровані стіни і кам’яну вежу-донжон. Тут проводилися археологічні розкопки, однак переважна частина укріплення перерита чорними археологами.

Туризм в Іршавському районі.

В селі Лисичево є музей «Гамора», в якому відтворено стару сільську кузню і експонати присвячені ковальство. В селі Приборжавське є єдиний в Закарпатській області діючий водяний млин. В Іршавському районі є заповідник Зачарована Долина.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.