Відпочинок у Великоберезнянському районі

Ужоцький перевал

Ужоцький перевал

Більшість Великоберезнянського району займають гори з найвищою вершиною Лаутанська Голиця (висота – 1374 метри). По району течуть притоки Тиси – ріки Лютянка та Уж. Населення району дуже маленьке – трохи більше 26 тисяч чоловік.

Національності Великоберезнянського району

Великоберезнянський район стоїть на кордоні з Словаччиною – тут діє автомобільний перехід Малий Березний-Убля. Район етнографічно належить до лемків, які проживають у горах, а долини дуже багатонаціональні – крім українців та національних меншостей закарпатських русинів та лемків тут проживає більше як сімдесят представників інших народів – цигани (роми), румуни, угорці, словаки. Щорічно проводиться фестиваль Лемківська ватра, щоправда не на місці їх проживання, а переважно біля Монастириська Тернопільської області, де лемківською громадою створено співоче поле.

Природа на Великоберезнянщині

Підйомники в селі Красія

Підйомники в селі Красія

Біля села Княгиня є мармурові печери загальною площею до півтора гектари. В 1866 році поблизу сіл Княгиня та Сіль упав великий метеорит, який розламався на багато уламків. Пошуками частин метеорита донині займаються пошуками уламків космічного боліда, і це не складно, оскільки місце падіння добре відомо. Великий Березний вважається місцем, де в Україні є найбільше гроз – до п’ятидесяти грозових днів на рік. Також у Великому Березному в центральній частині є парк площею два з половиною гектари, який був закладений у середині ХІХ століття і донині тут є багато рідкісних рослин, хоча парк дещо занедбаний.

Серед туристів популярна гора Яворник, біля підніжжя якої росте буковий ліс. Серед туристів популярний національний парк Ужанська долина площею 40 тисяч гектарів, біосферний заповідник під назвою «Східні Карпати-Стужиця». Цікавий Ужоцький перевал, який розміщений на висоті 852 метри над рівнем моря, на перевалі та в околицях збереглася Лінія Арпада, яка складається із залізобетонних бункерів та інших укріплень Другої світової війни і була споруджена німцями спільно з угорцями.

Туристичні пам’ятки Великоберезнянського району.

У Великоберезнянському районі є найдовший в Україні залізничний тунель довжиною майже один кілометр під назвою Щербин-Сянки. Тут є багато дерев’яних храмів, найстаріші з яких розміщуються в селах Великий Березний (XVII століття) (також у Великому Березному є мурована церква 1792 року), Покрови у селі Кострино (споруджений у 1761 році), Сіль (1777 рік побудови), святго Миколая у селі Гусний (1655 рік побудови), Предтечі у селі Сухий (1769 рік), Ужок, святої Ганни в селі Буківцево (1791 рік побудови), святого Миколая у селі Вишка (1700 рік), святого Миколая у селі Чорноголова (закладений у 1794 році). У Малому Березному є чоловічий греко-католицький монастир. В селі Красія є гірськолижні витяги.

 

1 коментар до “Відпочинок у Великоберезнянському районі

  1. прочитати

    Гірськолижний курорт красія тільки починає розвиватись. В Буковелі краще розвинена інфраструктура, але ціни тут явно нижчі. Я вже двічі тут бував, раджу хоча би один раз і вам спробувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.