Археологія та стародавня історія Воловецького району

Польові дослідження

Польові дослідження

Воловецький район Закарпатської області представлений численними скарбами бронзових та золотих виробів. Скарби були випадковими, але здебільшого вони містяться на території поселень.

Археологія та стародавня історія Воловецького району

Село Абранка

В околицях Абранки розташована курганна група. В 1860 році під час будування дороги Підполоззя – Абранка знайдено бронзовий скарб.

Село міського типу Воловець

Старовинний посуд з розкопок

Старовинний посуд з розкопок

В урочищі Під Килицем в 1930 році під час добування глини знайдено скарб бронзових і золотих речей. На віддалі 1,5 кілометра від першого знайдено другий скарб – посудина ш шістьма золотими кільцями. Скарби датуються епохою пізньої бронзи. В околицях Воловця в 1933 році знайдено бронзовий скарб із 15 предметів і золотий скарб із 32 золотих намистин і браслетів. Скарби датуються епохою пізньої бронзи.

Село Лази

В 1884 році на схилі Медвежої гори виявлено бронзовий скарб. у якому нараховувалося понад 200 предметів. В колекцію Т.Легоцького потрапило 111 предметів. Тут же в 1929 році знайдено ще три предмети. В околицях села в 1886 році виявлено бронзовий скарб з восьми предметів. Всі знахідки датуються епохою пізньої бронзи – раннього заліза.

Село міського типу Нижні Ворота

В околицях селища в 1878 році знайдено два бронзови скарби: у першому – шість браслетів, у другому – п’ять предметів. Виявлено також кілька розрізнених знахідок бронзових виробів. Речі датуються епохою пізньої бронзи. З території селища походить золота монета імператора Нерона.

Село Підполоззя

В околицях Підполоззя в 1860 році виявлено великий бронзовий скарб пізньої бронзи. В колекцію Т.Легоцького потрапило 18 предметів. З лівого боку дороги Підполоззя – Нижні Ворота, в урочищі Кічера виялено поховання угорського дружинника кінця ІХ – початку Х століть.

Село Тишів

Срібна накладка

Срібна накладка

В Тишові виявлено чекано-молот епохи пізньої бронзи. В околицях села в 1912 році знайдено великий бронзовий скарб, з якого в колекцію Т.Легоцького потрапило 53 предмети; датується епохою пізньої бронзи. В 1976 році праворуч від перехрестя доріг Тишів – Медвіж’є відкрито поселення ранньозалізного віку. Досліджувалося експедицією ІА АН УРСР.

Читайте також археологія міста Ужгород, Виноградівського району.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.