Археологія та стародавня історія Городоцького району

Розкопки ведуть студенти-історики

Розкопки ведуть студенти-історики

Найцікавішими археологічними пам’ятками Городоцького району Львівської області є городище Городка Солоного (згадка у 1213 році) у міському парку міста Городок та укріплені городища, яких є декілька на цій території. Також багато старих поселень від кам’яного віку до давньоруського періоду. 

Село Березець

В селі Березець, в урочищі Городисько в північно-сідній частині села, на правому березі ріки Верещиця знайдено давньоруське городище ХІІ – ХІІІ століть. Проводилися розкопки, пам’ятка частково зрунована. В урочищі За рудкою, на західній околиці села виявлено поселення черняхівської культури, проводилися археологічні розкопки.

Село міського типу Великий Любінь

У Великому Любіні на околиці села знайдено крем’яні вироби епохи мезоліту, культурний шар мезолітичного поселення зруйновано.

Село Вишня

Археологію села Вишня читайте тут.

Місто Городок

Археологічний сезон

Археологічний сезон

В місті Городок, на території міського парку, на підвищенні, яке оточене рікою Верещиця, ставками та болотом знайдено залишки давноруського городища міста Городка Солоного, який вперше згадується в літописі під 1213 роком, культурний шар частково зруйнований. На території міста також знаходили римські монети І – ІІ століття. В північно-західній околиці міста, на південно-східному березі Дроздовецького озера, на пагорбі серед заболоченого лугу виявлено давньоруське городище.

Місто Комарне

В місті Комарне, на околиці міста виявлено курган культури шнурової кераміки, який дослідили археологи. На території міста виявлено зброю носіїв пшеворсьої культури.

Село Коропуж

В селі Коропуж, в урочищі Під могилою знайдено поселення кульутри лійчастого посуду, курган культури шнурової кераміки, який дослідили археологи. В урочищі Селиська, на південній околиці села виявлено давньоруське поселення ХІІ – ХІІІ ст.

Село Мшана

В селі Мшана, у півкілометрі на північний схід від села, на мису серед болота східного берега Мальчицького озера знайдено поселення комарівської культури. У півкілометра на північ від залізничної станції, на лівому березі ріки Стара – поселення комарівської культури. 250 метрів на північ від села, на лівому березі ріки Стара – поселення комарівської культури. В урочищі Під церквою – поселення неолітичного і давньоруського періоду, пам’ятка зруйнована.

Село Переможне

В селі Переможне на території села виявлено поховання культури шнурової кераміки, проводилися розкопки.

Село Підзвіринець

Крем'яний наконечник стріли

Крем’яний наконечник стріли

В селі Підзвіринець в урочищі Під парканом, півкілометра на північний захід від села, на правому березі ріки Верещиця – давньоруське поселення ХІІ століття, проводилися розкопки.

Село Повітне

В селі Повітне, 500 метрів на північ від села, біля злиття ріки Старої та Верещиці – поселення комарівської культури.

Село Рубанівка

В селі Рубанівка, урочище Загуменки, 200 метрів на південь від села, на лівому березі ріки Потічок – мезолітична стояка, енеолітичне поселення, культурний шар зруйновано.

Село Суховоля

В селі Суховоля, в 1 кілометр на північ від села, 500 метрів на північ від залізничної станції, на правому березі струмка – давньоруське селище.

Читайте ще Археологія Яворівського району.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *