Комарівська культура

Осінь біля Незвиська - на таких сонячних схилах були комарівські поселення

Осінь біля Незвиська – на таких сонячних схилах були комарівські поселення

Комарівська культура – археологічна культура бронзової доби, назва пішла від села Комарів Галицького району Івано-Франківської області. Культура поширюється на Середнє і Верхнє Подністров’я, вона існувала в ХV – ХІІ століттях до нашої ери.

Комарівська культура

Етнографічний склад комарівської культури

Дністровський каньйон - довкола цієї ріки селилися комарівці

Дністровський каньйон – довкола цієї ріки селилися комарівці

Виокремлюють наступні локальні варіанти – комарівський на Дністрі, білопотоький – у Середньому Подністров’ї, волинсько-тшинецький – між Південним Бугом і Случчю, народичевський – у східній частині Волинького Полісся і на Дніпрі. Вважається праслов’янською культурою, хоча важко уявити, щоб на ій території були слов’яни стільки століть до нашої ери, якщо їх і після нашої ери тут було небагато. Культура складалася на місцевій основі під впливом культур Костиш та Монтеору.

Основа економіки – землеробство і скотарство. Частина племен комарівської культури увішла до масиво племен східнотшинецької культури, тому цю культуру іноді називають комарівсько-тшинецькою.

Поселення і житла

Схід сонця над Дністром - такі пейзажі зустрічали кожен день племена комарівської культури

Схід сонця над Дністром – такі пейзажі зустрічали кожен день племена комарівської культури

Неукріплені поселення розміщувалися на високих берегах річок, озер, останцях корінного берега. Житла – наземні з дерев’яними стінами на кам’яній основі з піччю у кутку і вкопаними у землю великими посудинами.

Поховання комарівців

КерамікаПоховальні пам’ятки – кургани (Комарів, Буківна, Войцехівка) і грунтові (Білий Потік, Нагоряни, Городниця), могильники з кремацією та інгумацією. Небіжчики лежали на рівні давнього горизонту або у неглибоких грунтових ямах, скорчено на боці. Трапляються кам’яні ящики і дерев’яні загородки.

Речі комарівської культури

Для речового комплексу характерною є кераміка з потовщеними і зрізаними горизонтально або навскіс вінцями, тюльпаноподібні посудини, миски, вази з двома ручками, черпаки. Орнамент – прокреслені лінії, наліпні валики. Серед інвентаря – клиноподібні сокири, серпи, скребачки, наконечники стріл з кременю, шила, прясличка, грузала. Бронзові вироби представлені в основному прикрасами: фібулами, намистом.

Якщо ви серйозно вирішили створенням власного сайту, вам потрібен красивий дизайн. Дизайн сайтов Днепропетровск ви можете замовити по Інтернету, привабливий сайт поважають і користувачі і пошукові системи.

Карта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.