Східнополіська культура

КерамікаСхіднополіська культура входить до дніпро-донецької культурно-історичної області. Виділена В.Ф.Ісаєнком. Ареал: Східне Полісся. Названа за територією поширення. Датується IV – III тисячоліттям до нашої ери. Склалася на місцевій мезолітичній основі під впливом більш південних груп дніпро-донецього населення. Поселення: Слободка I, Пхов I, Юревичі III – V. Житла овальні наземні чи заглиблені.

Кераміка виготовлена з глини з домішками рослинності, піску, добре загладжена. Переважають гостродонні або плоскодонні прямостінні слоїки і слабо профільовані опуклотілі або реберчасті горщики, трапляється комірцеве оформлення вінець. Багато неорнаментованого посуду, є гребінцеві відбитки. Композиції – горизонтальні та геометричні.

Знаряддя виготовлені переважно з кременю. Це ножі на пластинах, мікрорізці, бокові різці, трапеції, серед них із струганою спинкою, яниславицькі трикутники. Скребачки на кінцевих пластинах поступово витіснили округлі на відщепах. Відомі наконечники стріл на пластинах, пізніше – двобічно оброблені підтрикутні наконечники стріл на відщепах, двобічно оброблені вістря дротиків, сокири.

Основа господарства – мисливство та рибальство, можливі елементи раннього землеробства та тваринництва. Сусідні культури – неманська, києво-черкаська, верхньодніпровська. Східнополіська культура змінилася культурою шнурової кераміки.

На сайті компанії Vorota Shop можна замовити автоматичні ворота, захисні ролети. Ворота с цепным редуктором Дорхан – купить выгодно тут. Також можна замовити обладнання для загрузки і розгрузки вантажів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.