Почапська група

КерамікаПочапська група – група археологічних пам’яток раннього періоду бронзової доби, виділена у північно-західних районах Подільської височини. Є різновидом культури Хлопіце-Веселе південної Польщі, Західної Словаччини і Східної Моравії. Культура вивчена недостатньо і відома за деякими розрізненими групами, які отримали назви від могильників у місцевості Хлопіце у Польщі, Веселе і Нітра у Словаччині, Почапи у Львівській області. Почапська група була поширена у верхів’ях ріки Західний Буг. Датується ХІХ – ХVI століттями до нашої ери. Походження не з’ясоване.

Почапська група відома за невеликими грунтовими могильниками (Почапи, Звенигород, Золочів) і окремими похованнями (Рипнів, Дедилів, Чижиків). Кістяки лежать на боці і орієнтовані в різних напрямках.

Кераміка представлена черпаками з петельчастою ручкою: глечиками, невеликими мисочками на піддоні. Кераміка орнаментована відбитками мотузки, трикутними заглибленнями і вертикальними нарізками.

Кременеві вироби – ножі, кинджали, вістря до стріл. Знайдено кістяні проколки з овечих кісток. Різноманітні металеві прикраси: намисто з мідних спіральних пронизок, круглі бляхи, вічкоподібна підвіска, перстень зі спіральним щитком, скроневі кільця у вигляді листочка верби, платівчасті браслети. Відомі два мідних вістря до стріл. Аналіз металевих виробів дозволяє поставити питання щодо існування у населення почапської групи власного металургійного виробництва і визначити напрямок торгівлі з населенням Волині й більш віддаленими регіонами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *