Кукрекська культура

КреміньКукрекська культура – археологічна культура пізнього мезоліту. Ареал: Степовий Крим, Північно-Західне Приазов’я, Північне Причорномор’я, Степове Подніпров’я. Датування – VIII – V тисяч років тому. Епонімна стоянка – Кукрек у Криму.

Палеографічний фон: степові і передгірські території. Економіка базувалася на мисливстві (лісові – Крим та степові види тварин) та рибальстві (стоянки Подніпров’я). Основні пам’ятки: Кукрек, Огрінь 8, Абузова Балка, Кам’яна Могила. Існують як короткочасні стоянки, так і базові поселення з житлами у вигляді землянок.

У кам’яному інвентарі переважають нуклеуси для одержання мікропластин, трапляються знаряддя на відщепах; скребки високі, округлої форми; своєрідні «кукрекські» різці; деяка кількість геометричних і негеометричних мікролітів; поширені вкладиші «кукрекського типу». Є кістяні наконечники дротиків з пазами для вкладишів, наконечники стріл, так звані човники і сланцю, піщанику, абразивних порід.

Існує думка, що кукрекська культура походить від анетівської верхньопалеолітичної культури Північного Причорномор’я. Швидше за все, у пізньому етапі існування культура була неолітичною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.