Катакомбна культурно-історична спільність

ЗброяКатакомбна культурно-історична спільність епохи середньої бронзи. Виділена як археологічна культура на початку ХХ століття В.О.Городцовим, з 60-х років ХХ століття розглядається як культурно-історична спільність. Названа за конструкцією поховальної споруди. Ареал поширення: степ і південь лісостепу від Волги до Дунаю.

Включає дніпро-азовску, донецьку, інгульську, передкавказьку або маницьку і середньодонську або харківсько-воронезьку культури. На думку С.М.Братченка і О.Г.Шапошнікової до катакомбної культурно-історичної спільності входить і полтавкинська культура. Датується катакомбна культурно-історична спільність ХХ – ХVI століттями до нашої ери.

Походження дискусійне, але відомо, що важливим компонентом катакомбної культурно-історичної спільності була давньоямна культурно-історична спільність. Загальні риси катакомбної культурно-історичної спільності: підкурганні поховання у катакомбах, плоскодонний посуд зі шнуровим орнаментом, на пізніх етапах – прокреслена та валикова орнаментація, в різних культурах цієї спільності знаходять подібні кам’яні та бронзові вироби. Змінюється культурою багатопружкової кераміки.

Карта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.