Городище біля села Маленівка

Укріплення на карті ШубертаБіля села Маленівка Овруцького району Житомирської області є слов’янське городище. Воно відоме як городище біля села Козлище, знаходиться в урочищі Городище. Село  Маленівка знаходиться у 25 кілометрах напівнічний схід від райцентру міста Овруч. Неподалік знаходиться село Магдин, тому укріплення ще називають городищем біля села Магдин.

У 1981 році в Маленівці проживало 60 чоловік, але в 1986 році через аварію на Чорнобильській АЕС жителі цього та сусідніх сіл були евакуйовані. В 1995 році село зняли з обліку, тому зараз такого населеного пункту офіційно не існує.

На карті Шуберта (1866 – 1867) позначено укріплення, яке підписано як “Городище”. На карті Шуберта городища відмічають досить рідко, тому це городище або добре видно на місцевості, або воно має великі розміри (воно дійсно має великі розміри, 1,5 на 2,5 кілометрів, укріплення оточене 5 рядами валів).

Урочище городище на карті 1935 року

Урочище городище на карті 1935 року

На радянських картах 1935 року позначено урочище Городище. Укріплення також позначено на карті генерального штабу 80-х років ХХ століття.

Б.А.Звіздецький у книзі “Археологічні дослідження в північно-східних районах Житмомирського Полісся (матеріали та дослідження до археологічної карти області): Коростенський, Овруцький та Народницький райони” (Коростень, 2008) вказує, що городище милоградської культури розташоване приблизно за 4,5 – 5 кілометрів на південний захід від села Магдин в урочищі Городище, посеред дрімучого лісу. За даними працівників Магдинського лісництва, ще 15 – 20 років тому на території лісництва ріс старий сосновий ліс, а його територія використовувалася під вигін колгоспної худоби. Зараз територія городища настільки заросла чагарником і молодими деревами, що практично недоступна для візуального огляду і важкопрохідна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.