Городище літописного Ярополча у селі Яроповичі

ГородищеВ селі Яроповичі Андрушівського району Житомирської області є городище літописного міста Ярополча. Село Яроповичі знаходиться у 40 кілометрах на південний схід від Житомира, у 10 кілометрах на північний схід від районного центру міста Андрушівка. Місцеве населення називає укріплення Замком.

Андрій Куза у книзі “Давньоруські городища Х – ХІІІ століть” (1996) вказує, що поруч з селом Яроповичі біля витоків ріки Ірпінь є городище, яке є імовірно залишком давньоруського міста Ярополч, яке було вперше згадане у літопису під 1160 роком. Підйомний матеріал – давньоруську ХІ – ХІІІ століть кераміка. Куза вказує на джерело інформації – робота Павла Раппопорта 50-х років ХХ століття.

В Енциклопедичному словнику Брокгауза и Єфрона повідомляється, що у 26 кілометрах від станції Попельня Південно-західної залізної дороги, у верхів’ях ріки Ірпені є стародавнє поселення. Кругле городище площею в 0,7 гектара, у народі називається “Батарея”. Довкола городища на полях є 4 кургани.

Городище знаходиться на північній околиці села. Мис городища оточений озером. Укріплення та місцевість довкола не забудовані. Кургани розорані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *