Як зробити власну друковану книгу чи журнал

Книги, журнали, карти, репродукції картин - все це поліграфія

Книги, журнали, карти, репродукції картин – все це поліграфія

Часи монополії на випуск власної друкованої продукції пройшли – набрати, зробити макет та надрукувати буклет, журнал, книгу може кожен. Не всім потрібен великий тираж. Іноді є необхідність зверстати туристичний путівник, програму конференції та інші книжечки, в професійному оформленні яких немає потреби.

Для самостійної видавничої справи в нагоді стає комп’ютер, принтер та степлер. Книгу в домашніх умовах можна зробити максимально схожою до видавничої. Хто бажає надрукувати свої інформаційні матеріали у видавництві та друкарні, також зможе почерпнути з цієї статті цікаву інформацію про підготовку публікації та співпрацю з видавцем.

Як власноруч зробити і випустити книгу або журнал

Макет книги у програмі Pagemaker

Книгу можна зробити на будь-яку тему самостійно

Книгу можна зробити на будь-яку тему самостійно

Найпростіший спосіб зробити свою друковану продукцію – надрукувати інформацію на звичайному ксероксному папері А4 і зшити його степлером – в кутику чи посередині. Також можна пробити отвори дироколом і зробити щось на зразок журналу, помістивши у папку-скоросшивач.

Однак поговоримо про те, як зробити книгу формату А5 і зшити її у вигляді буклету (аналогічно можна зробити журнал формату А4, однак для цього потрібно друкувати на принтері папір формату А3).

Як це можна зробити в домашніх умовах. Якщо хочете попрацювати у справжній видавничій програмі, можна спробувати користуватися програмою PageMaker, краще мати версію 6,5 або 7,0. Потрібно змакетувати книжечку формату А5, потім натиснути функцію Спуск полос, обравши брошуру. Фанатам домашнього макетування для різноманітності можна спробувати схожу програму QuarkXPress чи Microsoft Office Publisher.

Дитяча, художня література супроводжує людину все життя

Дитяча, художня література супроводжує людину все життя

Друкувати буклет, змакетований у Pagemaker потрібно з установками – спершу непарні сторінки, потім перевертаємо на другу сторону і друкуємо парні. Робота з Pagemaker добра тим, що це повноцінна видавнича система (зараз замість неї і на її основі компанія Adobe випускає аналогічну програму Indesign), можна працювати з шарами, перекладами, є широкі можливості роботи з графікою. Все, що можуть зробити імениті видавництва, можна зробити вдома. Недоліки – це не Word, тут для початку потрібно оглянути всі особливості вставки тексту, зображення, редагування, коригування, макетування. Однак нічого складного немає, при бажанні можна справитися і з цими програмами. А далі, хоч подавай свою продукцію на книжковий форум.

Як зробити книгу чи журнал у Microsoft Word

Для книги без складного дизайну цілком підійде і Microsoft Office Word, який в останніх версіях має функцію друку брошури. Що потрібно щоб самостійно надрукувати книгу? Потрібно зробити простий реферат на сторінці розміром А4 з наступними умовами – поля повинні бути одинаковими зі всіх сторін, шрифт бажано ставити не менший як 14 (стандартний шрифт Times New Roman), кількість сторінок повинно ділитися на 4. Розміщення тексту, ілюстрацій повинно бути як на звичайному форматі А5, сторінку цього розміру буде мати книга. Потім тиснемо Файл-печать-свойства-finishing, поставити галочку Print on both sides (друк на двох сторонах), у меню Booklet printing обрати А4 (left binding).

Настройки друку книги у меню друку Word

Настройки друку книги у меню друку Word

Далі тиснемо ОК та друкуємо. Коли закінчиться друк однієї сторони, потрібно акуратно переставити папір у лоток принтера так, як він вийшов і натиснути підтвердження у діалоговому вікні, що вискочить. У нас вийде брошура.

Як бачимо, у тому, що можна працювати у Ворді, та ще й на стандартного розміру сторінці, є перевага перед видавничими програмами – можна правити як звичайний вордівський документ і при потребі друкувати. У видавничих програмах після спуску полос (переставляння сторінок місцями), якщо потрібно відредагувати документ, потрібно повертатися до початкового варіанту і переверстувати.

Слід сказати, що для того, щоб прошити такий буклет, потрібен спеціальний довгий степлер, хоча можна просто скористатися шилом або голкою з ниткою. Бажано, щоб кількість сторінок не перевищувала 48 сторінок, оскільки тоді на таку книгу буде йти понад 12 аркушів формату А4 і краї будуть неестетичними, також важко буде таку книгу прошивати.

Обкладинку можна зробити окремо, для цього в альбомному форматі потрібно розмістити зображення і тексти “навпаки”, тобто обкладинка буде справа, а остання сторінка зліва. Обкладинку книги краще зробити на кольоровому принтері на фотопапері – фарба вбиреться в папір і зображення стане водостійким, як на справжній книзі. Також, якщо фотопапір дозволяє, можна надрукувати щось на звороті, буде чудовий книжковий розворот. На останок хочу сказати, що не всі струменеві принтери підтримують функцію друку буклету у програмі Word, тому користуйтеся лазерними принтерами.

Замовлення друкованої продукції на видавництві

Видавництва і друкарні працюють, щоб ми отримували якісну друковану продукцію

Видавництва і друкарні працюють, щоб ми отримували якісну друковану продукцію

Звичайно, у домашній умовах не зробиш книги чи журналу з видавничою якістю, тому печать журналов, книг, рекламної чи бізнес поліграфії бажано замовляти на видавництвах. Що потрібно знати для того, щоб видавець (друкар) дав саме той результат, на який ми розраховували?

По-перше, ми повинні визначитися з вартістю. Друк зараз дорогий, особливо на крейдованому папері, тому потрібно врахувати, що чим більший тираж, тим дешевше буде виходити один екземпляр. Також ми повинні зрозуміти, який дизайн нам потрібно – строгий, вишуканий, жартівливий, всі свої ідеї бажано подавати у письмовому вигляді, робити ескізи від руки. Також потрібно визначитися з термінами – тут бажано не поспішати, щоб коректори та дизайнери зробили текст та ілюстрації грамотними, якісними, на кожному етапі потрібно самостійно затвержувати макет. Бо видавництво – не принтер, який друкує по одному екземпляру – помилки на готовому тиражі виправляти дуже важко, якщо взагалі можливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.