1 вересня – перший урок 2017 навчального року

Першовереснева лінійка в школі

Першовереснева лінійка в школі

Перший урок проводять класні керівники і класоводи. Сорок хвилин, які відведені на проведення першого уроку повинні бути вступними до навчального року. Звичайно, урок повинен розвивати патріотизм, однак цей урок повинен бути інформативним. Вкластися у неповну годину навчання і подати корисну інформацію – завдання будь-якого вчителя першого вересня.

Першого вересня – день знань і перший урок

На першому уроці діти можуть розповісти про літній відпочинок

На першому уроці діти можуть розповісти про літній відпочинок

Першого вересня – традиційний День знань, оскільки цього числа починають навчання школярі та студенти. Цього дня відбуваються урочисті лінійки та проводиться перший урок, який має бути підготовчим до навчального року.

Міністерство освіти надіслало офіційний лист, за яким перший урок 2015 – 2016 року, в якому надали рекомендації з його проведення. Урок повинен допомагати виховувати молодь у патріотичному дусі, причому тематику  школу обирають самі. В уроці бажано зачепити історію України, звернути увагу на державотворчі процеси. Важливо згадати державну символіку, історичних персонажів, які спричинилися до утворення та розвитку української держави.

Теми в 2017 році

Тематика першого уроку в 2017 році:

  1. Європа – наш цивілізаційний вибір
  2. Щоб історію пізнати треба інтеграл нам взяти (роль математики, історії, географії, літератури в одному інтегрованому уроці)
  3. Україна на карті Європи.

При обговоренні європейського вибору України слід наголосити на християнських коренях Європи, оскільки саме християнство привнесло в суспільство демократію, поняття прав людини, рівність чоловіка та жінки, поняття світської держави. Україна зі своїми традиціями, християнськими цінностями може збагатити західний світ.

Як провести перший урок у школі

Діти на першому уроці можуть поділитися спогадами про літо

Діти на першому уроці можуть поділитися спогадами про літо

На першому уроці важливо обговорити проблеми миру і вказати на головну мету збройних сил України – боротьбу за мир, державну цілісність, захист життя, добробуту та майна українців. Важливо згадати християнство як основу європейської цивілізації та вказати, що бути християнином – це бути також добрим громадянином і дбати за процвітання держави як нашої спільної домівки.

Першокласникам варто розповісти про історію навчального закладу, видатних випускників. Згідно з листом Міністерства освіти, слід уникати формалізму, потрібно наповнити як перший урок, так і цей День знань урочистістю, святковістю, оптимізмом і добрим настроєм. Якщо є можливість, 5 – 10 хвилин варто приділити розповідям дітей про свій літній відпочинок.

Квіти піднімуть настрій будь-якому вчителю першого вересня

Квіти піднімуть настрій будь-якому вчителю першого вересня

Якщо перший урок не є відкритим, його потрібно зробити якомога більш практичним, чим менше пафосу і високих фраз, тим краще. Дітям потрібно зрозуміти головне – Україна – це прекрасне місце на землі, яке ми всі повинні оберігати для себе і життя майбутніх поколінь. Кожен вчитель, який пропрацював у школі декілька років, вільно зможе провести національно-патріотичну лекцію без шпаргалки, маючи лишень чіткий план перед собою.

Якщо на уроці є глядачі – батьки, завучі чи інші, яким цікаво подивитися на вчительську майстерність, можна для проведення першого уроку взяти напрацювання з минулих років. Це можуть бути урок червоної калини, урок України, інші плани-конспекти, в яких є вірші, прислів’я, приказки, цікаві факти, матеріали з біографії видатних українців. Наочності підійдуть на історичну тему – портрети, карта України, державна символіка.

Тема першого уроку

На першовересневому уроці можна розповісти про красу природи рідного краю

На першовересневому уроці можна розповісти про красу природи рідного краю

Тематику кожен вчитель обирає сам, однак можна запропонувати наступні орієновні теми “Єдність – це сила народу”, “Видатні люди України”, “Становлення України”, “Наш рідний край Україна”, “Пізнай свій край”. Тему не важко придумати самому, головне щоб вона не викликала усмішку в учнів своєю складністю і не відволікала увагу від самого змісту лекції. Міські, районні та обласні відділи освіти на вчительських конференціях дають свої рекомендації щодо тематики і змісту першого уроку, однак дотримуватися їх чи ні, вирішує кожен вчитель. Краще дотримуватися теми, а зміст обрати довільний у залежності від власного педагогічного досвіду.

Дім книги - магазин Івано-Франківська, який спеціалізується по шкільній літературі

Дім книги – магазин Івано-Франківська, який спеціалізується по шкільній літературі Сайт zahidknyga.com.ua Магазин шкільних книг zahidknyha.com.ua

Бажано урок поділити на три частини – історія, видатні люди, сьогодення та перспективи. На тлі останніх економічних і політичних негараздів важливо дати надію школярам на гідне майбутнє, оскільки це буде мотивацією для їхнього навчання на цілий рік. В нашому спільному домі, що зветься Україною є багато хорошого, і ми спільно повинні боротися зі злом і намагатися примножити добро. Тільки так зможемо збудувати Україну, яку кожен бути вважати затишною домівкою – ця ідея повинна стати основою для тематики Першого уроку, тоді можна бути уникнути формального підходу. Приклади, особистості вчитель може показати з власного досвіду, бажано подавати тему власними словами, щоб діти прониклися переконливою промовою вчителя.

План конспект (розробка) заняття Перший урок 2015 2016 навчального року

Історія і патріотизм - основні мотиви першого уроку

Історія і патріотизм – основні мотиви першого уроку

На першому уроці слід вкласти індивідуальність кожного вчителя, урок можна побудувати за таким планом

1. Літо закінчилося, з теплими спогадами приступаємо до навчання, підсумки літа – свята серпня і День незалежності

2. Україна – наша спільна домівка

3. Щоб держава досягла добробуту, потрібно наполегливо працювати, як це робили відомі люди України

4. Символи України – символіка рідної землі (прапор, тризуб, червона калина)

5. Історія України твориться сьогодні (історія, сьогодення, перспективи).

6. Що будемо робити у навчальному році

7. Цікаве у вересні – пам’ятні дати, свята

Свята, іменини і пам’ятні дати вересня

Святкування Дня знань

Святкування Дня знань

Першого вересня варто коротко сказати дітям, які свята їх очікують у вересні, причому оголосити можна коротко, усього декілька дат, які ви можете вибрати з наступного переліку. Головні свята вересня – День знань, церковні свята, які є також іменинами – Усікновення голови Івана Хрестителя, Різдво Богородиці Марії, Віри, Надії, Любові, Софії.

1 вересня – іменини Андрія та Тимофія, День знань, православний Новий рік

2 вересня – день нотаріальних працівників

6 вересня – день ангела Арсена, Георгія, Петра, день Підприємця

7 вересня – військовий день розвідника

8 вересня – іменини Наталії, Міжнародний день грамотності, день журналіста

9 вересня – міжнародний день краси, день дизайнера-графіка, день комп’ютерного тестувальника

10 вересня – день ангела в Анни, Арсенія, Анатолія

11 вересня – іменини Івана, церковне свято Усікновення голови Івана Хрестителя

12 вересня – іменин Григорія, Данила, Олександра, день українського кінематографа,  день фізкультури та спорту

13 вересня – день ангела в Геннадія та Петра, день програміста, день нафто-газової промисловості, день танкіста, Покладення поясу Пресвятої Богородиці

14 вересня – іменини Семена

17 вересня – день рятувальників

15 вересня – іменини святкують Антони та Івани, міжнародний день демократії

18 вересня – іменини Максима

19 вересня – Кирила, Івана, Михайла, день винахідника, день аптекарів

20 вересня – день лісників

21 вересня – Марії, Міжнародний день миру, Різдво Пресвятої Богородиці Марії

22 вересня – Анни

Синій і жовтий колір - популярні мотиви першого вересня на лінійках в Україні

Синій і жовтий колір – популярні мотиви першого вересня на лінійках в Україні

23 вересня – Андрія, Петра, Павла

24 вересня – Дмитра, Сергія

25 вересня – Семена, Юліана

27 вересня – Івана, день туризму, день вихователя садочків, день машинобудівника, Воздвиження Хреста Господнього

28 вересня – Микити, Стефана, Максима

29 вересня – Віктора, Людмили

30 вересня – святих Віри, Надії, Любові, Софії, день перекладача, український день бібліотек.

Якщо вам сподобалася стаття, підпишіться на оновлення Subscribe to Замки, відпочинок, оздоровлення, зцілення в Галичині by Email, ви зможете отримувати свіжі матеріали, які додадуть вам різні ідеї для уроків та позакласної роботи, зокрема проведення шкільних екскурсій.

Маючи всю цю інформацію, Ви зможете успішно провести перший урок першого вересня – у День знань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.