Середнянський замок в селі Середнє

Середнянський замок, село Середнє

Замок тамплієрів

Середнянський замок

Середнянський замок

Село Середнє лежить рівно посередині між Ужгородом та Мукачево. Село відоме своїм замком, який пов’язують з рицарями-тамплієрами. Приналежність до тамплієрів – припущення, однак воно має право на існування, оскільки центральна башта дуже архаїчна, рицарі Храму Господнього могли мати інтерес в цих північно-східних місцях. Якщо дійсно замок належав цьому ордену, це була найсхідніша їх твердиня.

Теперішній стан замку

Вали середнянського замку

Вали середнянського замку

Так чи інакше, а після розгрому ордена на початку XIV століття, замок ще довго слугував своїм власникам. За реконструкцією замок був оточений чотирма баштами із кам’яними стінами із вежею-донжоном всередині. Залишки фундаментів укріплень добре проглядаються. На місці стін помітні вали і рови. Замок не стояв на підвищенні, він був споруджений по-серед болота, очевидно рови були наповнені водою.

Вежа-донжон збереглася на висоту біля 10 метрів. Кажуть, що в давнину вона була висотою 20 метрів із входом, піднятим на декілька метрів над землею. Цікаво, що наріжні камені дуже великі і добре збереглися. На них можна побачити різні графіті, найбільш дивовижне з яких – моторошне зображення голови людини.

Як добратися до середнянського замку

Вежа-донжон у селі Середнє

Вежа-донжон у селі Середнє

Замок видно з дороги, однак повороту до нього немає. Потрібно поблукати селом Середнє. Місцеві жителі кажуть, що на замок повернути потрібно біля якогось млина, який теж важко знайти. Вказівників немає, ми знайшли фортецю, поблукавши на автомобілі півгодини селом, причому село невелике.

За селом посеред болота стоїть замок, оточений сітчастою загорожею. Вхід вільний. Біля замку – вогнища, видно, що це

Всередині центральної вежі середнянського замку

Всередині центральної вежі середнянського замку

місце часто використовується для пікніків. Трохи є сміття, однак замчище придатне, щоб відпочити і поїсти бутерброди, досить красиво.

Графіті - голова на наріжному камені замку

Графіті – голова на наріжному камені замку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.