Ридомильський замок у селі Ридомиль

Руїни замку у Ридомлі з гравюри Наполеона Орди

Руїни замку у Ридомлі з гравюри Наполеона Орди

Ридомильський замок був у селі Ридомиль Кременецького району Тернопільської області. Ще на початку ХХ століття на високій горі виднілися руїни, від яких зараз залишилися одні фундаменти.

Ридомильський замок у селі Ридомиль

Сани у Ридомлі

Сани у Ридомлі

Ридомль відомий також під стародавньою назвою Ридлів. Село вперше згадується у 1430 році, коли князь Литви Свидригайло Ольгердович подарував населений пункт Івану Мукасевичу. Відразу після цього у Ридомлі було споруджено першу фортецю.

У 1545 році Ридомль зазначений в описі замку у Кременці, тоді село було власністю Семена Цати. У 16 столітті на місці земляних валів були споруджені муровані стіни. На початку 17 століття власницею села була Княгиня Беата Саломарецька, вона подарувала Ридомль Чарторийським.

Храм святої Параскеви 1730 року у селі Ридомль

Храм святої Параскеви 1730 року у селі Ридомль

Чарторийські спорудили досить сильний замок, який охороняв шлях з Олексинця, де теж був замок до Почаїва, в якого була своя монастирська фортеця. Відомо, що в середині 17 століття фортецю захопили козаки.

У 19 столітті новими власниками стали Ржишевські, які володіли селом до 1919 року. Замок добре видимий на гравюрі Наполеона Орди, який зобразив фортецю наприкінці 19 століття.

На сьогодняшній день від замку залишилися фундаменти, замчище стоїть пусткою. Неподалік схожі замчища у Ланівцях, Шумбарі.

На території села знайдено поселення культури кулястих амфор та давньоруського періоду. З пам’яток найвизначнішоює церква святої Параскеви 1730 року.

Озеро біля Ридомля

Озеро біля Ридомля

Інтернет магазин Tehnos.com.ua пропонує різноманітну побутову техніку з доставкою по Україні. Можна оглянути каталог бытовой техники і зробити замовлення, яке буде доставлено кур’єрською службою.

 

 

 

Ридомльські краєвиди

Ридомльські краєвиди

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.