Підтемненський замок у селі Підтемне

Імовірний вигляд замку у Підтемному

Імовірний вигляд замку у Підтемному

Підтемненський (Підтемнянський) замок був у селі Підтемне Пустомитівського району Львівської області. Від нього збереглися чіткі сліди на місцевості – вали та рови.

Підтемненський замок у селі Підтемне

Фортеця була споруджена на правому березі ріки Зубра, де є невеликий пагорб, захищений вигином ріки.

Монастир у Підтемному позначений верхньою стрілкою, замок - нижньою

Монастир у Підтемному позначений верхньою стрілкою, замок – нижньою

Наприкінці 15 століття власницею Підтемного була Мальгожата, яка в 1490 році передала село своєму чоловіку Яну Клоновському, від якого населений пункт перейшов до його брата Яна Войтицького. Однак після смерті Мальгожати Підтемне захопив її племінник Мартин Свірзький. У 1530 році після смерті Мартина Свірзького Підтемне отримали його сини, Єжи і Станіслав.

Перше укріплення спорудив на початку 17 століття Микола Нараєвський. Згодом Підтемне стало предметом судової суперечки між орденом єзуїтів та монастирем бенедектинок. В судових матеріалах зображено замок у вигляді чотирикутника з кутовими баштами. Монастир бенедектинок также був укріпленим, розміщувався на околиці Підтемного.

Вигляд замку, перебудованого на палац

Вигляд замку, перебудованого на палац

Руїни замку зберігалися до середини 18 століття, коли був перебудований на палац. Однак палац також занепав, його розібрали на будівельний матеріал.

Зараз чітко збереглися замкові вали, по кутах яких є майданчики, де були башти. Замчище не забудоване, тому є можливість відновлення замку.

В Пустомитівському районі є ще цікаве городище із замчищем у Звенигороді та великий замок у Старому Селі.

В Інтернеті є цікавий сайт про подорожі екзотичними країнами, на якому можна выбрать отель і забронювати його. Також там є цікаві статті про особливості відпочинку в різних країнах,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.