Кам’янець-Подільський

Мури Кам'янця

Мури Кам’янця

Місто Кам’янець-Подільський – райцентр Хмельницької області, відомий своїм замком, міськими укріпленнями, старовинними храмами та каньйоном ріки Смотрич. Місто має цікаву археологію. Неподалік – мальовнича долина ріки Дністер.

Кам’янець-Подільський

Реконструкція требуше у Кам'янець-Подільській фортеці

Реконструкція требуше у Кам’янець-Подільській фортеці

У давнину це було найбільше місто України, його населення у XVI ст. сягало 50 тисяч чоловік, тоді як Львова – 30 тисяч, Києва – 15 тисяч. І це при тому, що воно було на межі з Диким Полем, де панували турки та татари. У XVIІ ст. місто захопили турки, зробили Кам’янець столицею округу, однак у ХVІІІ ст. місто відвоювали поляки, однак від старовинних будівель практично нічого не залишилося, оскільки турки їх розібрали для спорудження укріплень. Однак збереглася найстаріша на Україні ратуша, старовинний колодязь біля ратуші, католицький собор Петра і Павла (який турки переобладнали під мечеть, навіть мінарет збудували, він зберігся донині), та багато старовинних храмів.

Замок у Кам'янці

Замок у Кам’янці

Це найцікавіше місто в Україні, враховуючи, що воно має добре збережені фортечні мури, і красивий каньйон Смотрича, це місто навіть цікавіше і красивіше за Львів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.