Бучацький замок

Замок у місті Бучач

Католицький монастир (конвент) у Бучачі

Католицький монастир (конвент) у Бучачі

Місто Бучач

Місто Бучач вперше згадується в 1397 році. Звичайно, місто існувало і раніше, тільки галицькі князівські документи загинули через війни і недогляд, а поляки в XIV столітті робили перепис галицких сіл і містечок, тому перші згадки більшості населених пунктів – кінець XIV – початок XV століть. Іноді Бучач відвідують туристи, які сплавляються Дністровським каньйоном, оскільки місто має багато пам’яток і лежить не так далеко від Дністра, в півгодинній досяжності автобусом (найближче – від Нижнева або Коропця, від Нижнева краща дорога).

Миколаївська церква 1610 р. у Бучачі

Миколаївська церква 1610 р. у Бучачі

Бучацький замок

У місті Бучач на високій горі знаходиться дуже потужний замок. Спорудили твердиню в ХVI столітті Бучацькі – українські магнати, які були лояльними до Польщі і згодом сполонізувалися. Звичайно, замок існував і раніше, однак потужну фортецю, від якої зараз залишилися монументальні руїни, спорудили наприкінці XVI століття.

Через династичний шлюб з останньою з Бучацьких Катериною (Гольська за першим чоловіком) замком у XVII столітті заволоділи найбагатші місцеві феодали Потоцькі.

Бучацький замок

Бучацький замок

Товщина стін досягає п’яти метрів, у 1672 році його штурмом не змогли взяти турки, цікаво, що замком керувала дружина власника міста Тереза Потоцька. на цьому замку і зупинилась турецька експансія. У 1672 році був підписаний Бучацький мирний договір. Замок був дуже сильно зруйнований війнами, особливих руйнувань зазнав від турецьких військ у 1676 році. Однак магнат Ян Потоцький швидко відбудовує фортецю, вона наприкінці XVII століття знову постає могутньою твердинею. Однак час подібних укріплень пройшов, форпост занепадає і поступово розбирається на будматеріали. Зараз поміж руїнами футбольне поле. З фундаменту північної вежі відкривається чудовий краєвид на Бучач – це зараз оглядовий майданчик.

Околиці Бучача

Під замком тече ріка Стрипа, в якій колись добували золото. Місто Бучач дуже красиве, в ньому старовинні покручені вулички, дві старовинні церкви оборонного виду (одна з них –

Костел у місті Бучач

Костел у місті Бучач

 

Миколаївська церква 1610 р.), , старовинний монастир XVIII ст. та збережена архітектура ХІХ – початку ХХ ст. Поблизу Бучача є замок у Підзамочку, монастир в урочищі Жизномир.

 

 

Двір замку у Бучачі

Двір замку у Бучачі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.