Буданівський замок

Буданівський замок, реконструкція

Буданівський замок, реконструкція

На Замковій горі в селі Буданів є замок. Збереглися дві башти, частина замкових мурів, та приміщення, що були замковими казармами, потім – монастирськими келіями, а потім – приміщеннями психіатричної лікарні. Можливо, завдяки тому, що фортеці знайшли таке нецільове, але все ж застосування, замок у Буданові не стоїть повною пусткою, як це часто буває серед замків Галичини.

Історія буданівського замку

Замок у Буданові

Замок у Буданові

Спершу замок був дерев’яним, його спорудив Якуб Будзановський, однак його зруйнували татари (банальний випадок для замків цих земель). Тому в 16 столітті брати Ходоровські споруджують кам’яні замкові стіни. Замок декілька разів в цьому ж столітті міняв власників – Сененські, Левочинські.

Замок успішно виконував свою функцію – в середині 16 століття він витримав дві козацькі облоги, однак третя облога 1651 року для козаків була успішна, замок був зруйнований. В 1675 році замок був зруйнований турками.

В 1765 році Євстахій Потоцький вирішив, що в замку доцільніше зробити монастир, на що виділив кошти. Жіночий монастир діяв до Другої світової війни.

З 1956 році тут до сьогодні психіатрична клініка, однак від монастиря збереглося чимало – келії, приміщення костелу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.