Гірськолижний відпочинок у Полтаві

Гірськолижний відпочинок

Гірськолижний відпочинок

Полтавська область розміщується на сході України, межує з Черкаською, Сумською, Кіровоградською, Дніпропетровською, Харківською областями. Найбільші ріки – Сула, Ворскла, Псел. Рельєф в основному рівнинний, однак є пагорби, які дозволяють каталися на лижах. Гірськолижний спорт в Полтавській області настільки популярний, що тут навіть планували спорудити цілорічний гірськолижний критий стадіон. В Полтаві витяги є на Інститутській горі, в області – гірськолижний стадіон “Корчак” поблизу села Стасі.

Гіські лижі у Полтавській області

Полтава та Полтавська область – інформація для туристів

Полтава вперше згадується в 1174 році. Після неодноразового руйнування татарами місто відновлювалося і в 1641 році отримала статус міста. У 1709 році під містом відбулася Полтавська битва, у якій змагалися два військові генії – король Швеції Карл ХІІ та російський імператор Петро І. З 1802 року – центр Полтавської губернії. Зараз це невеликий затишний обласний центр, який славиться своїми парками та садами. Цікаво, що на осносві полтавського діалекту побудований сучасний український правопис.

Зимовий пейзаж

Зимовий пейзаж

Хрестовоздвиженський монастир, ХVІ – ХІХ ст., вул.Свердлова, 3. У монастирі можна побачити Хрестовоздвиженський собор (початок ХVІІІ ст.), дзвінниця заввишки 47 м (ХVІІІ ст.), а також будівлі ХІХ ст. – будинок настоятеля, братський корус, трапезну.

Музей історії Полтавської битви: приміський район Яковці, вул. Шведська Могила, 34. Присвячений битві, що відбулася 17 червня 1709 р. поблизу Полтави, у ній армія російського царя Петра І перемогла шведську армію Карла ХІІ та союзні шведам полки Івана Мазепи. Також варто відвідати заповідник “Поле Полтавської битви” та Полтавський краєзнавчий музей. В Полтавський області дуже цікавий Диканський ландшафтний парк, в якому десятки архітектурних і природніх об’єктів.

Стасі, гірськолижний стадіон “Корчак”

Гірськолижники і снігопад

Гірськолижники і снігопад

Гірськолижна база олімпійського резерву України ім. Бутовського «Корчак» розміщується біля села Стасі (у 8 кілометрах від райцентру Диканька, 360 кілометрів від Києва). Добиратися з Києву через Полтаву до Диканьки. Перед Диканькою поворот праворуч за селом Петрівка за птахофабрикою на село Стасі (є вказівник на базу «Корчак»).
Є один бугель довжиною 325 м, схил довжиною 600 метрів, є три траси, одна з них для швидкісного спуску. Є прокат, кафе, стоянка для автомашин. Траси упорядковуються ратраком, всі траси мають вечірнє освітлення, гармати у разі потреби напилюють сніг.
Приблизно один кілометр від бази «Корчак», у с. Кам’янка, розміщена база «Колос», у якій є прокат спорядження, два гірськолижних витяги (гора «Петрівка» дві траси для лижників), кафе, кемпінг, сауна, більярд.

На гірськолижній базі в селі Стасі “Корчак” щозими проводиться спортивне театралізоване свято “Вечори на хуторі поблизу Диканьки”, на якому людей розважають герої творів М. Гоголя. Дійство супроводжується частуванням стравами української кухні.

“Корчак” – вул. Гірськолижна, 1, с. Стасі, Диканський р-н,
(05351) 9-37-45, (0532) 610-609, 8(05322)25807

“Колос” – с. Кам’янка, вул.Ярова, 1, Диканський р-н
(05322) 7-38-81, 8-050-9339895
тел.(0532) 18-56-09,50-56-09

Полтава, гірськолижні витяги на базі “Сорочий Яр”

Гірськолижний комплекс “Сорочий Яр” відкрився 2009 році, витяги споруджено на базі гірськолижного комплексу “Колос”, є два бугельні витяги, декілька трас. Працюють снігонапилювачі, траси утрамбовуються ратраками. Крім гірських лиж і сноубордів, дозволяється кататися на санках.

Полтава, Інститутська гора, гірськолижний витяг

Щоб дістатися гірськолижного витягу «Інститутська гора», слід доїхати до Будівельного інституту, далі пройти наліво попри огорожу ВУЗу до схилу.
Довжина схилу 100 м, перші 50 метрів досить крутий нахил, далі досить похило, траса для новачків. Є бугельний підйомник довжиною 100 м. Можна кататися окрім лиж на санках. Є вечірнє освітлення траси. Снігових гармат немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.