Замок поблизу сіл Оклі та Оклі Гедь

ОстрівПоблизу сіл Оклі (колишня назва Аклин) та Оклі Гедь Виноградівського району Закарпатської області був замок на острівку посеред болота.

Острів з руїнами

Острів з руїнами

Існування замку – гіпотеза. На острівку також міг бути храм, монастир. В місці розміщення гіпотетичного укріплення проходить кордон з Румінією, також неподалік – кордон з Угорщиною, так що важко сказати, на території якої держави зараз знаходяться руїни, які були позначені на австрійській карті другої половини XVIII століття. Хоча, швидше за все, об’єкт знаходиться на території Румунії, хоча кордон зовсім недалеко.

Очевидно, болото було осушене, острів – розораний. Зараз на території, де були руїни, знаходяться городи.

Острів з руїнами

Острів з руїнами

В угорській Вікіпедії зазначається, що неподалік села Оклі є замок Кавас. Згідно з угорською Вікіпедією, цей замок знаходиться на території Румінії, хоча, можливо, автори цієї статті помиляються, і замок знаходиться на території України.

Менш, як у трьох кілометрах на північний схід від села Оклі є пагорб, який називають Голомдомб. Угорська Вікіпедія повідомляє, що це аварська могила (приблизно VI століття нашої ери). У коментарях до угорської Вікімапії написано, що тут, згідно з легендою, є місце, де багато людей були убиті одночасно, так що тут, можливо, є місце битви, а аварська могила може бути колективним похованням воїнів (чи могилою воєначальника, а воїни поховані поряд).

Приблизне розміщення острова на карті другої половини ХVIII століття

Приблизне розміщення острова на карті другої половини ХVIII століття

На карті, яка була створена з 1819 по 1869 рік в районі замку немає ніяких позначень, швидше за все, в цей час об’єкта вже не існувало.

Приблизне розміщення острова

Приблизне розміщення острова на супутниковому знімку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.