Городище Капуна в селі Руське Поле

ГородищеУ селі Руське Поле Тячівського району Закарпатської області є городище Капуна (Каполна). Інші назви села – Урмезієво, Криваве Поле, Панське поле.

В Історії міст і сіл Української РСР вказується, що поблизу села Руське Поле розміщується городлище і розкопаний курган перших століть нашої ери, знайдений скарб римських монет ІІ століття нашої ери. У короткій довідці по Тячівському району говориться, що на території села Руське Поле виявлено городище Капуна (VI – IV століть до нашої ери), кургани культури карпатськи курганів (IV – III століття до нашої ери – ІІ століття нашої ери).

Гору Капуна ще називають Каполна. У перекладі з угорської мови “каполна” означає “каплиця”. Очевидно, колись на горі була каплиця. Гора знаходиться на відстані півтори кілометри на південний схід від села.

Гора на австрійській карті другої половини ХVIII століття

Гора на австрійській карті другої половини ХVIII століття

Напроти Капуни, на другому березі ріки є Замкова гора з Вишківським замком, відстань від цього замку до Капуни – 7,5 кілометра. На горі могло бути середньовічне укріплення, яке, як і Вишківський замок, могло контролювати шлях вздовж Тиси. Якщо тут не було середньовічного укріплення, то могла бути принаймні сторожова вежа. Гору оточує рів. Підвищення також називають Горою Миру, оскільки на її південному схилі з допомогою кущів написали слово МИР.

На австрійській карті другої половини ХVIII століття вказаний перешийок, який зв’язував городище із гірським масивом, який є поблизу.

В археологічному реєстрі зазначено, що на горі є городище І – ІІ століть нашої ери, розмір – 150 на 170 метрів. На території села Руське поле є ще одна пам’ятка археології – поселення, яке датоване І століттям до нашої ери – І століттям нашої ери, площа цього поселення 0,8 гектара.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.