Укріплення у селі Михайлівка

Редут

Редут

У селі Михайлівка Ямпільського району Вінницької області є укріплення, яке могло бути редутом – тимчасовим польовим укріпленням, яке мало б захищати армію під час військового походу.

В Археологічній карті Подільської губернії (1901) Євфімія Сіцінського вказується, що в селі Михайлівка Ярузька на селянських полях є два кургани. Також на селянських полях є залишки трьох земляних насипів, які населення називає батареями. Тут заходили чавунні ядра.

Укріплення біля села Пороги

Укріплення біля села Пороги

Археологи в 1985 році в сусідньому селі Пороги, яке також, як і село Михайлівка, знаходиться на Дністрі, розпопали редут часів Прутського походу 1711 року Петра І. На цьому редуті були знайдені ярда від гармати, а також фрагмент замка кременевої рушниці.

Село Пороги знаходиться навпроти фортеці у Сороках, яку хотів захопити Петро І. Тут є дністровські пороги та броди через Дністер. Навпроти села Михайлівка з боку Модавії круті береги, тому в Михайлівці Петро І міг і не споруджувати редут. Це могло бути польове укріплення інших часів, наприклад воно могло бути спорудженим під час польсько-турецьких воєн ХVII століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.