Городище в селі Юрківці

ПланВ селі Юрківці Немирівського району Вінницької області є городище. Село знаходиться у 60 кілометрах на південний схід від Вінниці, у 30 кілометрах на схід від Немирова. Через село тече ріка із назвою городище, очевидно Юрковецьке городище дало назву цій ріці.

Андрій Куза у книзі “Давньоруські городища Х – ХІІІ століть” (1996) пище, що поблизу села Юрківці, на мису є городище. Майданчик укріплення оточений по периметру валом, з напільного боку є друга лінія валу і рову. Городище датується Х – ХІ століттями. Як джерело Андрій Куза вказав книгу Павла Раппопорта “Військове зодчество західноруських земель Х – ХІV століть”.

ГородищеНа супутникових фотографіях добре прослідковують вали, незважаючи на те, що городище вкрите лісом. З півносі на південь городище має 200 метрів, із заходу на схід – біля 150 метрів. Довжина зовнішньої лінії оборони – біля 250 метрів.

У списку пам’яток археології Немирівського району вказується, що укріплення є слов’янським городищем Х – ХІ століть. В археологічному реєстрі зазначено, що в Юрківцях є одне трипільське і одне передскіфське поселення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *