Замок у селищі Ратно

Фільварок Підзамче поблизу міста Ратне

Фільварок Підзамче поблизу міста Ратне

У селищі міського типу Ратно Волинської області був замок. Також були міські укріплення Ратного, яке відоме з ХIV століття. Населений пункт Рате відомий з ХIV століття. Замок був споруджений у XV столітті на місці городища ХІІ століття. Замок був центром Ратненського староства. В селищі неподалік від церкви є урочище під назвою замок.

Ратненський замок стояв на високому пагорбі на мисі, який утворили ріки Прип’ять та Тур.  Місто в 1440 році отримало Магдебурзьке право, значить воно було досить великим населеним пунктом із власними укріпленнями.

В реєстрі, який був зроблений у 1512 році, який був зроблений з нагоди передачі замку у володіння М.Філіповському, вказувалося, що замкові споруди знаходяться у доброму стані. У замку була одна гармата (підтарасниця), двадцять гаківниць (великих рушниць для стрільби із фортечних мурів), чотири рушниці, три бочки пороху, кулі, десять списів, чотири мечі (чи шаблі), тринадцять баліст, два шоломи, два нагрудних панцирі, три наколінники.

В інвентарі 1556 році вказується, що замок був відремонтований. Було наново споруджено в’їзну браму та поміняно частокіл. Замковий палац, каплиця, кухня, лазня, комори, стайні на 50 коней були у хорошому стані.

У люстрації 1661 року вказується, що замку немає. Можливо, фортеця була дерев’яною і загинула під час татарського нападу чи була зруйнована у війнах середини ХVII століття.

Неподалік від міста був фільварок Підзамче. Можливо, ця назва походить від замку у Ратному.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *