Трипільське поселення Бернашівка

ТарілкаПоселення Бернашівка – поселення раннього етапу трипільської культури, одна з найдавніших на території України пам’яток мідного віку. Розташована біля села Бернашівка Могилів-Подільського району Вінницької області.

Поселення займає підвищення на першій надзаплавній терасі ріки Дністер. Відкрите В.Г.Збеновичем та Г.Л.Євдокимовим у 1969 році. Досліджувалося в 1972 – 1975 роках експедицією Інститут археології НАН України під керівництвом В.Г.Збеновича (розкопане майже повністю). Складалося з семи жител з дерев’яним перекриттям каркасно-стовпової конструкції, це перекриття було обмазано глиною.

Інвентар – знаряддя праці з кременю, каменю, кістки й рогу (трасологічні визначення Г.Ф.Коробкової), керамічна пластика, прикраси. У керамічному комплексі Б. 6,8 % становить посуд з врізним орнаментом (третя технологічна група за В.Г.Збеновичем), що має риси культури Боян, з якою пов’язують походження трипільської культури.

Господарство Бернашівки землеробсько-скотарське. Вирощувалися плівчасті пшениці, голозерний ячмінь, просо. Приселищне тваринництво базувалося на розведенні великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней. Серед кісток тварин 59,2 % належить диким тваринам, що засвідчує значну роль полювання у господарстві. Пам’ятка відноситься до етапу Прекукутені ІІ – Трипілля А і датується першою половиною ІV (V) тисячоліття до нашої ери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *