Село Червоне – городище

ГородищеПоблизу села Червоне Немирівського району Вінницької області є городище. Село Червоне знаходиться у 50 кілометрах на південний схід від Вінниці, у 14 кілометрах на південний схід від районного центру Немирів. На відстані в один кілометр на південний схід від села є слов’янське городище Х – ХІ століть нашої ери, яке було споруджено уличами.

Розміри укріпленого майданчика зі сходу на захід біля 110 метрів (з урахуванням рову – 130 метрів), з півночі на південь – біля 90 метрів. Периметр по валу (без урахування рову) – біля 330 метрів .

У списку пам’яток археології Немирівського вказується, що у селі Червоне є два поселення трипільської культури і курган, про укріплення нічого не говориться. До села Слобідка, яке знаходиться недалеко від Червоного, згідно з археологічним реєстром, відноситься городище. Однак між Слобідкою і Червоним є ще одне городище, тобто між цими селами є два городища, одне з яких внесено в археологічний реєстр.

В Археологічній карті Подільської губернії (1901) Євфімія Сіцінського село Остолопів (так колись називалося село Червоне) вказується, що на південний захід від села було старе селище, тут знаходять кераміку, монети. Поблизу цього старовинного селища, в напрямку до села Гута Райгородська є Замчище, яке займає площу півтора гектари. Розміщене замчище на високому березі безіменного струмка. Довжина городища 73 метри, ширина 64 метри, периметр 329 метрів. Поверхня рівна, округла, розорюється. Зі півночі і північного сходу оточене валом, з південного заходу і північного сходу захищене спуском. В’їзд з південного заходу. На селищі знайдено декілька монет ХVII століття, які були з’єднані ланцюжком у вигляді намиста. Сіцінський вказував, що в’їзд в городище є у південно-західній секції укріплень.

Городище досліджував Павло Хавлюк.

Неподалік від Києва у місті Бровари споруджується житловий комплекс “Квартал Алей” жк квартал аллей отзывы. Житловий комплекс будується у центрі Броварів. Будинки розміщуються на деякій відстані від великих транпортних магістралей, неподалік – ліс,  водночас неподалік хороша інфраструктура – школа, поліклініка, дитячий садочок, стадіон, дитячі майданчики.

   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.