Городище поблизу села Носківці

ГородищеВ селі Носківці Жмеринського району Вінницької області є давньоруське городище. Носківці – велике село, яке розміщене у 45 кілометрах на південний захід від Вінниці, 10 кілометрів на південний захід від Жмеринки.

В переліку пам’яток археології Жмеринського району відзначено, що у Носківцяє є слов’янське городище, яке датується Х – ХІ століттями нашої ери. Городище відкрив П.Хавлюк. У перелік пам’яток археології, які охороняються державою, об’єкт потрапив у 1987 році.

В Археологічній карті Подільської губернії (1901 році) вказується, що у 4 кілометрах від села, в лісі є один курган. Інший курган з іншого боку на відстані трьох кілометрів, на підвищенні у полі, над яром. Цей курган був розкопаний у 1840 році, знахідок не було.

Діаметр городища по зовнішньому контуру біля 110 метрів. Діаметр внутрішньго майданчика – біля 50 метрів.

Деякі місцеві жителі стверджують, що це пам’ятка. створена нещодавно, коли будували дорогу в часи Сталіна. Пам’ятку “крісло Сталіна” або “трон Сталіна”. Також є версія, що це майдан – розкопаний курган. Однак це звичайне давньоруське городище Х – ХІ століть із посадом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.