Як вибрати взуття для походів в гори

ВершинаВзуття для гір, перш за все, повинно бути міцними, оскільки навантаження у поході з важким рюкзаком є значно більшим, ніж зазвичай. Туристу, у якого в поході відклеїться підошва, а до населеного пункту декілька десятків кілометрів, буде нелегко. Гірські черевики повинні мати жорстку конструкцію, щоби захищати ноги від травм. Виробники випускають взуття для походів різної складності, починаючи від хайкинга до висотного альпінізму. Як вибрати взуття для походів в гори.

Типи взуття

Типи взуття для походів:

  1. Кросівки для хайкинга. Це високі кросівки, які прошнуровані вище від кісточки і у яких є масивний протектор. Найчастіше їх роблять із сітчастими вставками і їх можна використовувати як основне взуття для походів по рівнинній місцевості у теплу пору року без важких рюкзаків.
  2. Трекінгові або туристичні червевики. Вони є більш важкими, ніж кросівки, найчастіше зроблені з натуральних (тонка шкіра, замша) матеріалів, мають спеціальну технологічну підошву. Це найбільш універсальне взуття для гір.
  3. Важкі черевики для гірських походів. Це узуття для бездоріжя та засніжених гір міцне, водонепроникне, утеплене. Виробляється повністю із шкіри, носок майже в усіх моделях вкритий гумою. Мають високий верх і жорстку підошву, в якій є металева пластина (тому підошва майже не гнеться) та ранти для кріплення кішок чи снігоступів.
  4. Черевики для альпінізму. Найчастіше складаються із двох частин – зовнішьої пластикової та внутрішньої синтетичної чи шкіряного черевика. Зовнішня частина захищає ногу від пошкоджень та надійно її фіксує, а внутрішня частина виконує функцію утеплюючого шару.

Придбати одяг, взуття для походів в гори можна в магазині Unit https://unit.kiev.ua В магазині Unit також можна купити туристичне спорядження.,

Черевик

Матеріал

Практично всі серйозні виробники гірського взуття шиють його з якісної шкіри, оскільки вона стійка до механічних навантажень, захищає ногу від вологу, водночас вона пропускає повітря. Шкіра поділяється на зовнішню і внутрішню. Якщо черевек зроблений зі цільного і безшовного шматка шкіри, а язичок кріпиться у вигляді складки з боків, то такий черевик буде більш міцним, сухим та теплим. Черевик із замші буде більш стійким до механічних пошкоджень і вологи, ніж черевик із нубука (цей матеріал легко дряпається і пошкоджується при ходьбі покаміннях).

Черевики для нескладних походів чи для походів у літній час часто шиють із вставками із синтетичних матеріалів. Це сприяє полегшенню черевика, взуття пропускає повітря.

Скелі

Мембрана

Головною відмінністю сучасного взуття для походів в гори від гірських берців є наявність мембранних матеріалів, які не пропускають вологу ззовні, але добре виводять вологу зсередини, що важливо при тривалому перебуванні ноги у повністю зашнурованому черевикові.

Мембрани бувають порові і безпорові. Порові краще пропускають повітря, але їх головний недолік – засмічення мембранних пор, чого практично немає у безпорових мембран (через відсутність пор).

Вібрами

У складних туристичних походам безпеку та зручність забезпечують надійна фіксація голеностопа та підошва. В горах часто грунт під ногами сипучий та в’язкий, тому протектор взуття повинен бути рельєфним. Більшість фірм встановлюють на свої черевики для гір протектори фірми Vibram, тому туристичне взуття часто так і називається – “вібрами”.

Підошва фірми Vibram зроблена з міцної гуми, якам має всі необхідні для похідного взуття властивості:

  • гума не ковзає і зчіплює стопу з будь-яким типом поверхні;
  • підошва зносостійка і стійка до механічних пошкоджень;
  • малюнок протектора розгалужений у всіх напрямках, що забезпечує додаткове зчеплення;
  • підошва тонша посередині, що забезпечує природній вигин ступні.

Підошва

Як міряти

Міряти потрібно декілька пар взуття, щоб знайти саме ту модель, у якій буде зручно, не повинно бути ніякого дискомфорту, черевики не повинні тиснути і натирати взуття. Одягнувши вибану пару, пройдіться по магазину. Якщо є сходи, пройдіться по сходах, постійте на носках, поскачіть, поприсідайте.

Міряти бажано на ту саму шкарпетку, в якій ви будете ходити в поході. Черевики не повинні тиснути, великий капець не повинен торкатися носка черевика, стопа повинна вільно розміщуватися, тому бажано купити взуття для походів на один розмір більше, ніж повсякденне взуття.

Але надто багато вільного місця – це також погано. Якщо нога буде ковзати у черевикові, ви можете натерти собі пальці або п’яту, зчеплення з грунтом буде гіршим, через це зросте імовірність травми.

Перед походом черевики потрібно обов’язково розносити, інакше у поході можна натерти мозолі. Можна розношувати черевики для походів шляхом їх висихання на нозі. Для цього намочіть черевик, одягніть його на шерстяну шкарпетку і походіть у ньому до повного висихання.

Туризм

Бахіли та фонарики (гамаші)

Фонарики – це своєрідні чохли, які прикривають щиколотку і одягаються зверху на черевик для захисту від потрапляння в нього дрібних каменів, снігу та вологи. Бувають мембранні, не мембранні, щільні, тонкі, високі, низькі, вибір залежить від місцевості, по якій буде проходити похід.

Різновидом гамашів є бахіли, у них повністю закрита стопа. Їх використовують переважно у сніжних та високоірних районах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.