Відпочинок на Сицилії

ВулканОстрів Сицилія відомий чудовою природою, а також стародавніми пам’ятками історії. Відпочинок на Сицилії – походження назви, розміщення і географія, погода, рослинність, населення, економіка, адміністративний поділ, історія, свята, природа, археологія, архітектура, кухня

Географія

Стародавні племена, які населяли острів багато тисячоліть тому, називали себе сиканами, а місце, де вони проживали, люди називали Сиканією. Пізніше ця назва перетворилася у Сикелу (Сицилія).

Острів розміщується посеред Середземного моря. До Суецького каналу на сході та до протоки Гібралтар приблизно одинакова відстань. Від Апеннінського півострова Сицилію відділяє Мессінська протока, ширина якої у найвужчому місці складає біля трьох кілометрів. Добратися з Італії до острова можна за 20 хвилин.

Відстань до Африки – 140 кілометрів. Довжина берегової лінії (включаючи прилеглі строви – 1500 кілометрів. Поверхню, як правило, вкривають гори. Єдина велика рівнина знаходиться у провінції Катанія. На півночі гори скелясті, на півдні – у вигляді пагорбів.

У східній частині острова знаходиться найвищий з діючих вулканів Європи – Етна. Сам вулкан і прилегла до нього територія площею 1250 квадратних кілометрів знаходяться під охороною державою як природній заповідник.

Клімат на Сицилії типово середземноморський, він достатньо м’який. Влітку буває помірно спекотно, а взимку тепло, морози тут трапляються рідко. Основна кількість опадів випадає із жовтня по березень.

Серед італійських курортів на Сицилії найбільша кількість в році сонячних днів (до 2500 сонячних годин на рік). Сонячних днів більше, ніж на будь-якому іншому середземноморському курорті Європи. Взимку температура води не опускається нижче +16 градусів за Цельсієм, влітку вода прогрівається до +27 градусів за Цельсієм. Купатися в морі можна з травня по листопад.

Собор

Рослинність

На пагорбах та невеликих рівнинах в центральних та південних провінціях переважають плодові культури, в основному цитрусові – апельсин, лимон, мандарин. Багато виноградників, оливкових садів, вирощують гранат, мигдаль, інжир.

В горах ростуть каштани, буки, тамариск, зустрічається корковий дуб. Хвойні дерева достатньо рідкісні. Більшість гористих схилів вкриті кущами лаванди, розмарину, олійної фісташки, олеандра, карликової пальми.

Оскільки дикі ліси століттями вирубувалися, то вони збереглися лишень в державних заповідниках. Захищені законом ділянки дікого лісу знаходяться довкола вулкану Етни і на побережжі в провінціях Агрідженто, Мессіна.

Населення, економіка, адміністративний поділ

Сицилія є найбільшим з італійських островів, також це найбільший острів Середземного моря не тільки за площею, а й за населенням. Площа – понад 25 тисяч квадратних кілометрів, населення – біля 5 мільйонів чоловік.

Сицилія – автономний регіон Італії із власним гербом, прапором і парламентом. Палермо – столиця острова. Весь острів поділеий на дев’ять провінцій: Палермо, Кальтаніссета, КАтанія, Мессіна, Агрідженто, Рагуза, Енна, Сиракуза, Трапані.

Основним джерелом доходу острова є туризм та сільське господарство. Останнім часом розвивається екологічний туризм.

Море

Історія

Люди на острові з’явилися в еру палеоліту. Стоянки знайдено в печерах Леванцо та Пеллегріно.

У ХІІІ столітті до нашої ери з’явився скельний некрополь Панталіка, він занесений у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Починаючи з VIII століття до нашої ери на Сицилії з’являються грецькі та карфагенські колонії. Найбільшими грецькими колоніями були Мессіна та Сиракузи.

У 241 році Сицилія стає однією з провінції Римської республіки. В ранньому середньовіччі на острові господарювали вандали, візантійці, араби, в ХІ столітті острів захопили нормани. Тут правили Гогенштауфени, королі Анжуйської, Арагонської династії.

Острів був під владою Австрії, потім його захопив Наполеон, потім тут правила династія Габсбургів. У ХІХ столітті острів увійшов до складу Італійського королівства.

У 1947 році острів став автономною частиною Італії. Від інших областей її відрізняє наявність власного парламенту.

Церква

Свята

Свята на острові тривають постійно – ярмарки, карнавали, фестивалі. У кожному місті є свій святий покровитель, у пам’ять про якого організовують урочисті процесії.

15 серпня на Сицилії святкую загальноіталійське свято – Феррагосто. 10 – 16 липня в Палермо відзначають свято святої Розалії.

Восени весь острів відзначає Свято Врожаю.

Взимку всі святкують Різдво і святого Епіфанія. У лютому в Агрідженту відзначають Свято квітучого мигдаля. 3 – 5 лютого в Катанії відзначають свято святої Агати. Перед Великим постом в Ачіреале проходить карнавал. Великі вози із зображенням життя в Сицилії, висота яких сягає 12 метрів, рухаються по вуличкам стародавнього міста.

Навесні Сицилія святкує Паску. Перша неділя травня – свято святої Лючії, покровительки Сіракуз. У місті Ното в третю неділю травня святкують Свято квітів. В цей день головна вулиця міста (довжиною 122, шириною 6 метрів) прикрашується квітами.

Місто

Відпочинок

На узбережжі Сицилії багато курортів. У провінції Агрідженто є пісчані пляжи Сицилии, на островах Ліноза, Лампіоне і Лампедуза є красива дика природа. На курорті Скьячча є термальні води. На острові Лампедуза популярне пірнання с аквалангом, поблизу пляжу Ребіт можна на каное заплисти в печери, у яких живуть великі морські черепахи.

В Сиракузах розвинений дайвінг. Поблизу стародавньої фортеці є піщані пляжі, захищені від вітру. Побачити провінційне життя Сицилії можна на узбережжі Катаньї. Тут є пташиний заповідник. Найкращим курортом Сицилії вважається Таорміна. Це місто розміщується неподалік від Мессіни.

Видатні місця:

  1. Діючий вулкан Етна. Висота – 3300 метрів над рівнем моря.
  2. Ботанічний сад Палермо. Площа – 10 гектарів. Тут є багато тропічних рослин, багато кактусів, озера вкриті ліліями.
  3. Між Селінунтом та Агрідженто є Долина храмів – архітектурний комплекс, який складається з язичницьких храмів V – IV століть до нашої ери. Тут є найстаріший язичницький храм на Сицилії – Темпіо ді Ерколе. Язичницький Темпіо дела Конкордіа став християнськиим собором, тому добре зберігся.
  4. Місто Агрідженто було засновано в VI столітті до нашої ери. Тут можна відвідати церкви Сан-Лоренцо, Святого Домініка, Санта-Марія-дей-Гречі, абатство Святого Духа та Кафедральний собор.
  5. Головною архітектурною пам’яткою Палермо є королівський норманьский палац. Західна частина палацу – норманська фортеця, південна частина – споруда в стилі ренесанс. Раніше палац був королівською резиденцію, зараз в  ньому розміщується уряд Сицилії. У Палатинській капелі збереглися візантійські фрески. Також у Палермо варто відвідати Ораторію Сан-Лоренцо, віллу Джулія, Кафедральний собор Успіння Богоматері, національний музей археології.
  6. У місті Таорміна є грецький театр, який був розрахований на 10 тисяч глядачів. Варто відвідати церкву Святого Панкратія.
  7. Місто Мессіна було засновано греками. Головною архітектурною пам’яткою міста є Кафедральний собор Успіння Діви Марії він споруджений у ХІІ столітті в норманському стилі. Тут є гробниці сицилійських королів та германських імператорів.
  8. В місті Катанія є руїни римського театру. Варто відвідати собор святої Агати ХІ століття, замок Урсіно ХІІІ століття, палац Біскарі, який споруджений у стилі сицилійського бароко.
  9. У місті Сіракузи є грецький театр, римський амфітеатр, фортеця Кастелло Еуріалло, споруджена на рубежі V і ІV століття до нашої ери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.