Характеристики екрану мобільного телефону

СмартфонМобільний телефон – пристрій для зв’язку. Кнопочних телефонів випускається менше, ніж смартфонів із сенсорним екраном. Часто кнопочні телефони використовуються людьми, яким телефон потрібен тільки для спілкування. Характеристики екрану мобільного телефону – клас, сенсор, діагональ, роздільна здатність, густина пікселів, поверхня, тип.

Клас

Смартфон – це мобільний телефон із власною операційною системою. Наявність операційної системи дає можливість встановлювати на смартфон багато програм.

Види смартфонів:

  1. Фаблет – смартфон з діагоналлю екрана понад 5 дюймів. Є одночасно смартфоном та планшетом. Людям, які звикли до невеликих телефонів, фаблетом деякий час буде важко користуватися.
  2. Камерофон – смартфон з двома камерами (основна і фронтальна), призначений для отримання якісних фотографій та відеозаписів. Має декілька спеціальних фотографічних функцій, наприклад автофокус, потужний спалах, оптична стабілізація, багатократний зум.
  3. Селфі-смартфон – різновид камерафона, який має потужну фронтальну камеру. Використовується для створення якісних селфі (автопортретів).
  4. Музикофон – смартфон з багатофункціональним програмним плеєром і мультимедійним динаміком. Дає можливість слухати музику в різних форматах і забезпечує високу якістю звучання. Має слот для карти пам’яті і аудіовихід mini-Jack.

Навігатор

Сенсор

Сенсорний смартфон може мати 1 – 3 управляючі кнопки або не мати їх взагалі, всі основні дії здійснюються через екран. Сенсорний екран споживає більше енергії, ускладнює управління телефоном.

Сенсорний екран може бути:

  • резистивний – реагує на торкання будь-яким предметом, вважається застарілим типом екрана;
  • ємнісний – реагує тільки на натискання пальцями або спеціальними стилусами.

Ємнічні вважаються більш зручними і всі інтерфейси сучасних смартфонів пристосовані до управління пальцями.

Фотографія

Діагональ

Рекомендації з вибору розміру діагоналі смартфона є умовними, головне, щоб телефоном було зручно користуватися.

  • 3-3.9 ” – мають більшість моделей минулих років, телефон в основному підходить для телефонних розмов та смс;
  • 4-4.9 ” – найбільш популярна діагональ, екран достатньо великий для читання і користування інтернетом;
  • 5-5.9 ” – хороший варіант для більшості ігор, Інтернету, перегляду відеороліків чи фільмів;
  • 6 ” і більше – дозволяє грати в ігри, дивитися фільми в Full HD.

Відео

Роздільна здатність екрану

Вимірюється в пікселях: чим більша роздільна здатність, тим чіткішу картинку показує екран.

  • 480×800 – застарілий варіант, є хорошим показником для екрана розміром 3,6 дюйма;
  • 960х540 – підійде для Інтернету, кліпів, простих ігор, при читанні може бути видно пікселі, особливо при діагоналі понад 4,7 дюйма;
  • 1280×720 – HD роздільна здатність, підходить для перегляду сайтів, пошти, фільмів, читання текстів;
  • 1920х1080 – FullHD роздільна здатність, потрібна при діагоналі понад 5,5 дюйма;
  • 2560х1140 – QuadHD роздільна здатність, зустрічається у дорогих смартфонах;
  • 3820х2160 – 4К або UltraHD роздільна здатність: найновіша розробка виробників дисплеїв. Забезпечує найкращу деталізацію зображення. Зазвичай є у найдорожчих нових смартфонах.

Густина пікселів

PPI (англійською “pixels per inch” , пікселів на дюйм) – характеристика якості зображення на екрані смартфона. Означає кількість пікселів на один дюйм екрану. Чим вищий цей параметр, тим менше пікселі, а значить, краща картинка.

Хорошим значенням PPI є 300 і більше пікселів на дюйм. При такому значенні пікселі на екрані смартфона не можна побачити.

PPI не є обов’яковим параметром, який вказує виробник. Цю характеристику можна обчислити за формулою або за допомогою спеціальних калькуляторів в Інтернеті.

Поверхня екрану

Скло 2D, 2.5D, 3D відрізняється один від одного різною мірою обробки граней та ціною.

  • 2D – плоске скло, яке не створює дискомфорту для користувача, оскільки грані сховані всередину корпуса;
  • 2,5D – має заокруглені краї, безпечні для рук;
  • 3D – вигнуті грані, які впираються в корпус, в деяких моделях скло вигнуто по центру. Таке скло є найбільш оригінальним і візуально збільшує глибину екрану.

Gorilla Glas – спеціальне скло фірми Corning яке використовується у дисплеях смартфонів. Стійке до царапин та інших пошкоджень, наприклад падіння. Однак скло Gorilla Glas не гарантує, що телефон не розіб’ється.

Оскільки навіть міцне скло може розбитися при падінні, щоб зменшити імовірність пошкодження телефону, потрібен надійний чохол, його можна купити на сайті xiaomi-buy https://xiaomi-buy.com.ua/covers/

Олеофобне покриття – спеціальне тонке покриття екрану, яке запобігає появі слідів від пальців. При інтенсивному використанні екрану може з часом стиратися. Для кращого захисту екрану смартфона рекомендується використовувати спеціальні захисні плівки, захисне скло, чохли.

Графіка

Тип екрану

Від типу екрану залежить якість зображення:

  1. OLED – мають високу контрасність, яскравість, економно витрачають електроенергію. Ці дисплеї значно тонші за інші. Коштують дорого.
  2. AMOLED – нова версія технології OLED, контрасність і яскравість покращилися, однак на сонці зображення менш чітке, ніж в OLED.
  3. Super AMOLED – удосконалена версія AMOLED. Екрани сталі ще більш яскравими, більш контрастними і більш тонкими. Тепер на сонці не потрібно прикривати екран рукою, щоби побачити зображення на ньому.
  4. STN – рідкокристалевий дисплей з пасивною матрицею. При яскравому сонячному світлі зображення видно погано, екрани споживають багато електроенергії, також на сонячному світлі екрани мають низьку швидкодію.
  5. TFT, TFD – на відміну від попереднього типу екрану, має більшу чіткість і контрасність зображення, підвищену швидкодію. Недолік – високе енергоспоживання.
  6. TFT TMR – дозволяють отримати яскраве і контрасне зображеня на яскравому сонянці, також зображення добре видно у темному приміщенні.
  7. IPS та S-IPS – ще один різновид TFT екранів. У порівнянні з іншими TFT екранами, у них збільшений кут огляду і швидкість реакції. У них хороша передача кольору.
  8. UFB – його основні переваги – у підвищеній яскравості і контасності. Вартість нижча, ніж у попередніх варіантів. Знижене споживання енергії. Недолік – при яскравому сонячному світлі зображення видно погано.
  9. AFFS мають хорошу передачу кольору і яскравість. Ці екрани мають великі кути огляду, при яскравому сонячному світлі зображення видно добре.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *