Замок у селі Заруддя Зборівського району

Карта фон Міга 1782 року

Карта фон Міга 1782 року

В селі Заруддя Зборівського району Тернопільської області був замок. Зараз на місці замку – школа та костел.

Перша писемна згадка – 1570 рік. Населений пункт існував набагато раніше, оскільки в археологічному реєстрі вказано, що в селі Заруддя є давньоруське городище, яке мало селища-супутники.

Карта 1864 року

Карта 1864 року

Можливо, на місці городища було споруджено пізньосередньовічний замок (є імовірність, що городище є окремим об’єктом, однак, швидше за все, замок знаходиться на місці городища). Можливо, населений пункт був містом в XVII столітті, однак внаслідок воєн багато міст було зруйновано, можливо, в XVII століття Заруддя втратило міський статус, який був відновлено в 1743 році.

Замчище знаходиться на невеликому пагорбі, зараз на місці замку є школа і костел. Фортецю спорудив Ян Сенявський і захищав дорогу до Поморян. Спорудили укріплення в середині ХVI століття. На замчищі є залишки валів.

Поблизу замку є став, який грав роль в обороні замку. Зараз став розміщений дещо в іншому місці, ніж на карті фон Міга в 1782 році, однак, в середньовічні часи, швидше за все, існував каскад ставів, які були утворені на ріці Мала Стрипа.

Невеликі замки були споруджені в сусідніх селах Жабиня, Годів, Глинна, всі ці фортеці, разом із замком у селі Заруддя входили до Поморянського ключа і захищали підступи до поморянського замку.

Фортецю добре видно на карті фон Міга (1782 рік). Вона склаладася з чотирьох бастіонів (чи кутових виступів для башт), які з’єднувалися валами. На території фортеці були дві муровані споруди (муровані споруди на карті фон Міга позначалися червоним кольором) – як правило, один будинок був палацом, інший – господарською спорудою.

Житловий комплекс у місті Бровари медисон гарденс отзывы споруджується у п’яти хвилинах ходи від соснового лісу. Поблизу є парк, стадіон, дитячі і спортивні майданчики, майданчики для катання на скейті, велосипедні доріжки. Новобудова розміщується поблизу Київської вулиці, яка переходить у Броварську трасу, до Києва можна доїхати на громадському транспорті або на власному автомобілі за 15 хвилин. Поблизу є супермаркети, ринки, загальноосвітні, мовні, спортивні, танцювальні школи, дитячі садки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *