Як подорожувати літаком

ЗлітАвіаційний транспорт залишається дорогим, однак це найшвидший спосіб потрапити у будь-яку точку світу. З’явилися електронні білети, конкуренція на авіаринку призводить до зниження цін на окремих напрямках, тому літаками літає значна кількість людей. Якщо ви наважилися летіти літаком, вам потрібно знати особливості подорожі цим видом транспорту. Авиабилеты купить можна по Інтернету, це зручно, оскільки таким чином можна порівнювати ціни на авіаквитки серед авіакомпаній.

Багаж

Скільки речей можна брати в літак? Як правило, основний багаж повинен важити приблизно 15 – 25 кілограмів. У різних компаній існують свої правила, тому ця цифра різниться від 10 до 60 кілограмів. Крім основного багажу (чемоданів та дорожних сумок) існує таке поняття як “ручна кладь” – сумка, яку можна брати із собою на борт літака, а не здавати перед вильотом. Як правило, маса ручної кладі складає від 5 до 12 кілограмів. На борту літака є спеціальне відділення для цього виду багажу – його можна поставити на поличку над сидіннями, або поставити під сидіння.

В ручній кладі не можна перевозити небезпечні предмети (наприклад, зброю, або те, що може бути зброєю, наприклад манікюрні ножиці або пилочку для нігтів). У присутності власника ручної кладі, вона може бути оглянути службою безпеки аеропорту. Огляд основного багажу не вимагає присутності господаря. У більшість країнах (у тому числі США і Євросоюзу) забороняють провозити у ручній кладі рідини.

Політ

Час

Важливим моментом під час подорожі на літаку є час прибуття в аеропорт. Як правило, потрібно бути на місці не пізніше, як за дві години до часу вильоту, краще бути в аеропорту раніше. Потрібно зважити багаж, загорнути сумки в плівку (за бажанням), пройти регістрацію, митний контроль, заповнити декларації.

На міжнарожних авіарейсах регістрація закінчується приблизно за 40 хвилин до вильоту, на внутрішніх авіалінія – за 30 хвилин до вильоту. Якщо ви забули білет вдома, потрібно звернутися в авіакомпанію, через яку ви летите. Після заповнення деяких документів вам видадуть інший білет, за який, можливо, доведеться доплатити.

Аеропорт

 

Особливості польоту

Перед тим, як розпочати польот, переконайтеся, що у вас наявні всі необхідні документи:

  • авіабілет,
  • закордонний паспорт,
  • путівка,
  • якщо ви плануєте орендувати автомобіль у країні прильоту, ви повинні мати водійські права міжнародного зразка.

У вартість білету може входити харчування (яке практично завжди передбачене під час тривалих польотів, наприклад, трансатлантичних). Дешевые авиабилеты не обов’язково означає менш комфортний переліт. Чартерні авіарейси, на яких подорожують туристи досить дешеві і часто сервіс на них не відрізняється за якістю від сервісу на регулярних авіарейсах.

Бажано в літак взяти куртку, на борту іноді видають плед. На висоті може бути холодно, навіть якщо на землі спекотний день. Під час польоту може закласти вуха, боліти шия, крутитися голова. Можуть бути проблеми у людей з тиском. Також може бути страх висоти, швидкості та замкнутого простору. Обережно потрібно літати вагітним жінкам. Більшість авіакомпаній дозволяють літати вагітним жінкам до 7 місяця вагітності.

Незважаючи на сучасний сервіс і швидкість, виліт можуть затримати, до цього потрібно бути готовим. Звичайно, авіакомпанія може надати житло і навіть грошову компенсацію, однак завжди потрібно бути готовим самостійно вирішувати свої проблеми, тому потрібно мати запас грошей та речі першої необхідності, які дозволять вам комфортно перебути багатогодинне очікування рейсу.

Аеродром

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.