Замок в селі Ішків

Карта фон МігаВ селі Ішків Козівського району Тернопільської області був замок. Замчище є біля церкви, яка зараз не існує, на її місті – хрест, присвячений святому Антонію.

Вперше село згадується у 1430 році. Біля церкви (зараз церкви немає, на її місці хрест, присвячений Святому Антонію, церква була освячена на честь святого Антонія), на березі ріки є замчище – чотирикутник з валів які розширені по кутах. За переказами місцевих людей тут була торгова площа.

Одна з частин Ішкова має назву Дворище, у перекладі – Вілла, можливо, тут було містечко Лабантвелла, яке позначене на карті Боплата, це місто зараз не можуть знайти. 

Замок міг охороняти переправу через Стрипу на шляху з Микулинців через Козову на Бережани (шлях не був основним, а був другорядним). Населений пункт зі сходу був захищений рікою Стрипою, з південного заходу – притокою Стрипи рікою Студенкою, яка має заболочені береги. З півночі був ліс.

Замок був квадратним, сторона квадрату – 130 метрів, площа – 1700 квадратних метрів. Ворота були з північно-західного боку. Замок і церква святого Антонія були споруджені в ХV столітті.

Біля села – Ішківський загальнозоологічний та орнітологічний заказники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.