Замок у селі Передмирка

ЗамокУ селі Передмирка Лановецького району був замок. Він був розміщений на півострові, з трьох сторін були води озера. Також були міські укріплення.

Посеред ставу (став був поблизу ріки Горинь, на острові був замок ХV – XVI століть. Село вперше згадується у 1583 році, власниками населеного пункту були Вишневецькі. Поблизу села виявлені давньоруські археологічні пам’ятки, тому, можливо, село існувало ще в давньоруський час.

Князь Федько Вишневецький (1500 – 1549 році) був сином брацлавського намісника Михайла Вишневецького. Батько Федька Вишневецького помер у 1517 році, Федько отримав у спадок багато сіл. У 1533 році помирає старший брат Федька Федір, Федько розширює свої володіння. Також він отримує Степанське староство. У 40-х роках XVI століття князь купив частину Вишневецького повіту і село Дорофіївку. Столицею володінь був замок у селі Передмірка. На цю фортецю у 1549 році напали татари, Федір Вишневецький намагався прорвати оточення, однак у бою загинув, а його родина потрапила у полон до татар.

Замок був зруйнований козаками Максима Кривоноса у 1648 році.

Замчище добре помітне на супутникових фотографіях, це півострів, яких з трьох сторін оточений водами озера. Розміри замчища – 185 на 250 метрів. Оскільки Передмирка була містечком, існувала ще і зовнішня лінія укріплень, яка захищала поселення біля замку.

На замчищі Михайло Сервацій Вишневецький (1680 – 1744) в першій половині ХVIII століття спорудив палац, який пізніше розібрали на будівельні матеріали, в землі збереглися тільки фундаменти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *