Як вибрати проект будинку

ГориДля того, щоби вибрати проект будинку, потрібно відповісти на запитання – з якою метою ви хочете спорудити будинок? Чи будете ви і ваша сім’я жити в будинку цілий рік чи тільки влітку. Якщо ви споруджуєте будинок для відпочинку – скільки часу будете проводити в будинку. В першу чергу вибір проекту залежить від того, хто буде жити в будинку разом з вами. Якщо у вашій сім’ї є старі люди, то потрібно врахувати, що їм буде важко підніматися у спальню, розміщену на другому поверсі. Якщо у вас є маленька дитина, за якою потрібно постійно дивитися, і вона повинна бути завжди на виду, набагато зручніше, якщо дитяча кімната буде знаходитися недалеко від кімнати, в якій будуть жити батьки, бажано, щоби ця кімната була на першому поверсі. Якщо ви працюєте вдома, потрібно облаштувати кабінет. Потрібно всі ці питання обговорити із сім’єю до купівлі проектної документації. Коли ви розпочнете будову, ви вже не зможете врахувати побажання решти членів сім’ї.

Коридор (хол)

СпорудаХол повинен бути зручним. Якщо тамбур має площу до 3 квадратних метрів, і в ньому немає місця для шаф-купе, то в холі людина повинна вільно одягнути пальто, їй не повинні заважати стіни. В холан не слід планувати багато дверей, також потрібно враховувати, що в ньому повинні бути меблі.

Сходи

СходиВсі сучасні сходи можна поділити на дві основні групи: міжповерхові сходи і сходи спеціального призначення. Міжповерхові сходи використовуються найбільш часто, вони служать для того, щоби переходити з поверхну на поверх. Міжповерховими сходами користуються щоденно, тому вони повинні бути зручними і надійними. Зручність користовування міжповерхових сходів складується з декількох характеристи – з кута підйому, ширини проходу, кількості та крутизни поворотних ділянок. Перила повинні бути безпечними.

Сходи в домі займають значну площу. Зручні сходи повинні мати висоту сходинок не більше 15 сантимерів і ширину сходинок не менш, як 23 сантиметри. Якщо стеля будинку висотою 2,7 метра, а сходи прямі, то ширина їх буде складати 4 метри. Якщо врахувати, що потрібно ще місце, щоби зайти на сходи, потрібно додати ще один метр, ширина сходів повинна бути не менш як 85 сантиметрів.

Потрібно врахувати, що на другий поверх потрібно занести меблі. Під сходами можуть бути облаштовані невеликі кладовки або вбудовані шафи-купе.

Кухня

КухняПри проектуванні кухні потрібно враховувати особливості розміщення в будинку, конфігурацію стін, кількість вікон. У сільській місцевості потрібно надавати увагу системам зберігання продуктів. З кухнею може бути сполучена невелика кладовка. Також під підлогою кухні може бути пивниця, в якій можуть зберігатися продукти.

Інколи кухня і столова є однією кімнатою. Такий планувальний прийом дозволяє оптимально використати площу невеликого будинку.

В облаштуванні кухні варто дотримуватися правил техніки безпеки – повинна бути вентиляція приміщення, розетки повинні бути зручно розміщеними, щоби зручно було під’єднувати кухонні електричні прилади. В архітектурному бюро Dom4m https://dom4m.com.ua/ можна купити готовий проект, або виготовити проект за індивідуальним замовленням. Можна вибрати типовий (готовий) проект і внести в нього будь-які зміни.

Вітальня і спальня

ГостиннаяВітальня – це кімната  для відпочинку. Тут приймають гостей, проводять сімейні свята. У вітальній можна облаштувати камін.

У вітальній можна поставити фортепіано, також це може бути кімната, в якій діти грають на різних музичних інструментах готуючись до уроку або академконцерту в музичній школі.

Якщо площа будинку невелика, вітальня може бути одночасно спальнею, тоді бажано, щоби в цій кімнаті була шафа-купе для одягу або гардеробна кімната.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.