Екскурсії по Чехії

МістЧехія – держава, в якій багато середньовічних архітектурних пам’яток, смачна кухня, національні парки, лікувальні курорти. Чеська республіка знаходиться в Центральній Європі. Вона має спільні кордони з Польщею на півночі, з Німеччиною на північному заході, з Австрією на півдні, зі Словаччиною на сході. Чехія включає історичні області: частину Сілезії, Моравію та Богемію.

Туризм

Найпопулярніше місто серед туристів – Прага, в якій збереглася середньовічна архітектура, багато старовинних мостів через ріку Влтава. Також красивими є міста Острава, Пльзень, Брно.

В Південній Богемії є красива природа, багато озер. Такожу тут збереглося багато середьовічних замків, серед яких найвідомішим є Чески-Крумлов, екскурсія в Чеський Крумлов и замок Глубока. В селі Голяшовіце є музей дерев’яної архітектури.

На заході країни є бальнеологічні курорти – Карлові Вари, Франтішкови Лазне, Маріанські Лазне, Кінжварт.

В країні є гірськолижні курорти. Найвищі гори Чехії є у Кроконоше (північ республіки). Найвища гора – Снежка (1062 метра). Найпопулярніші гірськолижні курорти – Шпіндлеров Млин у Вітковіце, Гаррахов і Рокітніци-над-Ізерой.

У Східній Богемії можна відвідати середньовічні замки. Східна Богемія вважається найкращим місцем для піших поході, агротуризму (знайомство з сільским побутом та фермерськими господарствами).

У Південній Моравії є національні парки “Подия” і “Моравський крас”, вони знаходяться під охороною Юнеско.

Южная Моравия – регион, прославившийся виноградниками и винодельнями, национальными парками «Подыя» и «Моравский крас». Данные природные достопримечательности Чехии находятся под охраной ЮНЕСКО.

У Чехії можна подивитися:

 1. Моравський Карст – природній заповідник, якій розміщується на відстані 30 кілометрів від Брно. Площа – 92 квадратних кілометрів, є 1100 печер, є карстові каньйони.
 2. Національний парк “Чеська Швейцарія”, є оглядові майданчики, з яких видно пісчані скелі, мости, замки.
 3. Ледницько-Валтицький комплекс – архітектурний ансамль, оточений красивим ландшафтом.
 4. Чумний стовб Святої Трійців Оломоуці був споруджений на вдячність Діві Марії за порятунок населення від епідемії чуми.
 5. Єврейський квартал у місті Тршебич знаходиться під охороною ЮНЕСКО.
 6. Заповідник Чеський Рай, його символом є дві фортеці, які розміщуються на гірській вершині.
 7. Замок Карлштейн, екскурсія в замки Карлштейн и Конопіште.

Ріка

Прага

Пам’ятки Праги:

 1. Карлів міст є найвідомішою пам’яткою чеської столиці. Він з’єднує береги Влтави, з одного боку Старе Место, з іншого – Мала Страна. Довжина – 516 метрів, ширина – 10 метрів, стоїть на 16 опорах. Будівництво почалося у 1357 році. Ініціатором спорудження був імператор Карл IV. З 1974 року міст став пішохідним. Тут є сувенірний рино.
 2. Кржижикови фонтани називають “співаючими” і “танцюючими”. Вони знаходсять на територіх паркового комплексу Вставісте. Фонтани були споруджені у 1891 році, автор – інженер Франтішек Кржижек. Спершу фонтан не “танцював”, була тільки різнокольорова підствітка. У 1991 році фонтан реконструювали, оснастили динаміками, водяним екраном, на який проектують відео, освітлення і висота струменів керуються комп’ютером.
 3. Собор Святого Віта почали споруджувати у 1344 році, його будували шість століть. Це резиденція архієписькопа Празького. Всередині є скульптури, кафедра з красивою різьбою, кольорові вітражі. Башта собору – біля 100 метрів, на ній є оглядовий майданчик.
 4. Староместська ратуша з курантами споруджена у 1338 році. Є годинник, який встановили у 1410 році. Є палата консула з різбленою стелею, зал засідань з мозаїчним панно, готична каплиця з фігурами апостолів.
 5. Середньовічний замок Орлик над Влтавою розміщується на скелястому мисі, між Прагою і містом Ческе-Будейовіце. Тут є музей історії сімейства Шварценбергів. Є колекція зброї, нагороди та ордени, срібні шахи, які належали Карлу І Шварценбергу. Є археологічна експозиція зі знахідками, які були виявлені в околицях замку. У бібліотеці понад 18 тисяч старовинних книг. Є невеликий зоопарк.
 6. Палац Рудольфінум знаходиться на площі Яна Палаха (Дворжаковська набережна). Тут засідав чехословацький парламент.
 7. Шварценберзький палац у Празі. Палац належав Шварценбергам з 1719 року до закінчення Другої світової війни. З 2002 року тут філіал Національної галереї.
 8. Музей кам’яних скульптур “Лапідаріум” знаходиться в празькому історичному районі Голешовице. Є дві тисячі експонатів – оригінали та копії празьких кам’яних скульптур, 400 скульптур можна побачити в експозиції, решта знаходяться у сховищаї музею.
 9. Національний музей Чехії спорудили у 1881. Екскурсії проводяться на чеській, німецькій, англійській, російській і французькій мовах.

Прага

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.