Городище у селі Тростянець

ГородищеУ селі Тростянець Бережанського району Тернопільської області є давньоруське городище. Село знаходиться у 55 кілометрах на схід від Тернополя, у 12 кілометрах на південь від Бережан.

Крім городища в селі Тростянець немає археологічних пам’яток (можливо вони є, але їх ще не виявили), однак в сусідньому селі Котів виялено поселення ІХ – VII століть, біля Нижньої Липиці – стоянка пізнього палеоліту, на території села Шумляни виявлено бронзовий меч ІХ століття до нашої ери, біля села Божиків виявлено поселення VIII – VI століть до нашої ери.

Карта фон Міга 1783 року

Карта фон Міга 1783 року

Перша писемна згадка – 1409 рік, однак поблизу села є давньоруське городище, тому населений пункт був заснований у давньоруський час. Наступні згадки у писемних джерелах – 1441 та 1491 роки.

В ХV столітті селом на правах орендакторів володіли Ян Скарбек із села Шаранчук (сучасне село Саранчуки) та Ян Кола із Делеєва.

За народними переказами, Тростянецький замок був з’єднаний глибоким ровом з Мечищівським замком (відстань по прямій 5,6 кілометра), по якому міг проїхати віз. Те, що такий рів не міг бути прокопаний, це точно. Очевидно, мова йде про дорогу, значна частина якої пролягала по заглибленням, наприклад ярам чи між пагорбами. Та й пізньосередньовічного замку не було, городище існувало до середини ХІІІ століття.

Супутникова фотографіяТростянецьке укріплення знаходиться у 1,5 километра на південний захід від села. У 2012 році в околицях села Тростянець в межах городища чи біля нього було знайдено меч ХV століття довжиною 70 сантиметрів. З датуванням меча могла бути помилка, а якщо навіть меч правильно датований ХV століттям, це ще не означає, що на місці давньоруського городища був замок.

На карті фон Міга (1779 – 1782) не видно ніяких укріплень, північно-західна околиця села вкрита лісом. На супутникових фотографіях 2012 року на відстані 1,5 кілометра на схід (чи південний схід) від села, в лісі видно городище. Фортеця була укріплена декількома лініями валів та ровів, розмір – 150 на 250 метрів.

У Голосіївському районі Києва споруджується Житловий комплекс Монреаль. Квартал киев монреаль голосеево цены розміщується у самому центрі української столиці, до Хрещатика потрібно іти 20 хвилин пішки, неподалік палац “Україна” та національний спортивний комплекс “Олімпійський”, поряд розміщується костел Святого Миколая. У центрі Києва багато торгівельних центрів, медичних закладів, шкіл, садочків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.