Види скейтбордів та самокатів

СтрибокДошка з колесами може називатися по-різному – міні-скейт, лонгборд, круїзер, пенніборд чи рипстік. Розглянемо види скейтбордів.

Скейтборд

Скейтбордом називається такий вид дошки на колесах, у якої дека має два загнутих краї – спереду (ноус, від англйського слова nose – ніс) та ззаді (тейл, від англійського слова tale – хвіст), а також невелике заглиблення посередині деки, яке проходить уздовж деки від ноуса до тейла і називається конкейв. Така дека трохи нагадує ложку. Конкейв може бути глибоким та не дуже глибоким. Підвіски скейтборда кріпляться до деки гвинтами, традиційно є 4 гвинта біля кожної з підвісок. Ширина підвіски приблизно рівна ширині деки і не повина бути більшою. Колеса скейтборда зазвичай зроблені із спеціального поліуретанового сплава, який забезпезпечує жортскість і зчеплення з поверхнею. Колеса як правило жорсткі і підходять для катання в скейтпарках і по гладкій поверхні.

Скейтборд використовується професійними райдерами для виконання трюків. Скейтбординг став олімпійським видом спорту, від включений в програму Олімпіади 2020 року.

Види скейтборду:

 1. Міні-скейт. Звичайний скетйборд, тільки для дітей.
 2. Лонгборд – довга та широка дошка з масивними колесами. Дека лонгборду не має переднього загину (ноуз). Задній загин (тейл) зменшений до невеликого виступу чи взагалі відсутній. Такі дошки призначені для швидкісонго спуску по гірським дорогам чи для виконання трюків без стрибків.
 3. Круїзер відрізняється від скейтборда трохи більшим розміром деки, відсутістю переднього загину (ноуса) і формою дошки у вигляді риби. Колеса круїзера великі та м’які, вони призначені для комфортного катання по місту на не дуже великій швидкості. Круїзер виглядає сумішшю скейтборда та лонгборда, його часто використовуют для виконання трюків, а також для швидкісного спуску.
 4. Пенні-борд схожий на круїзер, тільки дека зроблена з пластику. Призначений для катання по місту.
 5. Ріпстік – у цього борда всього два колеса. Дека розділюєтсья на дві частини, скріплені посередині. Дві частини борда повертаються довкола своєї осі у різні боки. Райдер може розвивати швидкість, не відштвхуючись.
 6. Флоуборд – борд, у якого 14 коліс, які розміщуються по дузі. Це потрібно для плавного і маневренного кермування. Дека ширша і довша, ніж у звичайного скейтборда. Ідея творців флоуборда була у тому, щоби наблизити катання на скейтборді до катання на сноуборді. Флоуборд використовують як для швидкісного спуску з гір, так і для виконання трюків.

Спортсмен

 

Самокат

Види самокатів:

 • міські – призначені для пересування по місту;
 • з амортизаторами – для катання на нерівних дорогах;
 • тридер – можна розганятися шляхом маневрування;
 • кікборд – повороти здійснюються переносом ваги людини, катання схоже на катання на скейтборді;
 • трюкові – для виконання трюків;
 • гоночні – для їзди на високій швидкості;
 • футбайки – мають великі колеса, можуть їздити по поганих дорогах;
 • електросамокати – мають електричний двигун;
 • дитячі триколісні самокати – два колеса розміщені спереду і одне – ззаду.

Купити самокати можна у магазині Спорт Экстрим дивіться здесь.

Тренування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.