Екологічні матеріали – речовиди, при виробництві яких, а також при експлуатації та утилізації не використовувалися і не виділялися отруйні речовини. З таких матеріалів можна побудувати будинок.
Стіни
Друге місце за екологічністю займає газобетон. У ньому немає шкідливих речовин, рівень радіації незначний, при виробництві витрачається не надто багато енергії. Газобетон можна використовувати як для спорудження зовнішніх, та і для спорудження внутрішніх стін.
Третє місце за екологічністю займає кераміка, яка у порівнянні з газобетоном має більший радіаційний фон (хоч рівень радіації є повністю безпечним), при виробництві витрачається більше енергії.
Також до екологічних матеріалів відносять саман (глина із соломою), глинобит (утрамбована глина). Будинок можна збудувати зі скляних пляшок, з металу.
Каркасні стіни не є повністю екологічними. Якщо всередині приміщень використовують деревостружечні плити (ДСП), будинок утеплюють пінополістеролом, такий будинок не можна назвати екологічним.
Купити экологічно чисті матеріали для спорудження та утеплення будинку можна у компанії Живаізол https://gyvaisol.com/. У Живаізол можна придбати арболіт, утеплювач, костру, матеріали для обробки деревини.
Покрівля
До екологічних матеріалів, які використовуються для виготовлення даху, відносять:
- тростину
- гонт
- керамічну черепицю
- мідь (а також інші метали)
- сланець.
Утеплювачі
Екологічні утеплювачі:
- тростина
- плити із деревного волокна
- керамзит
- перлит
- піноскло.
Якщо покріплю утепляють кам’яною ватою, містить фенол, тому її потрібно повністю ізолювати всередині конструкції. Зараз є мінераловатні утеплювачі на екологічно безпечній акриловій основі.
Оздоблювальні матеріали
Матеріали для оздоблення, які виготовлюються на основі гіпсу, вапна, глини, дерева, кераміки, каменю, паперу, скла, металу, натуральних тканин є екологічно чистими (якщо при виробництві цих матеріалів не використовуються шкідливі хімічні речовини).
Екологічними не можуть вважатися такі матеріали:
- ДСП та ДВП, у складі яких є фенол та формальдегід
- вініловий сайдинг, вінілові шпалери, вінілові полімерні плити, з їхньої поверхні у повітря потрапляють шкідливі речовини
- полівінілхлоридні декоративні плівки, а також ліноліум із полівінілхлорида, які виділяють хлористий вініл;
- хлорвінілові, епоксидні та інші синтетичні лаки, клеї, фарби, які виділяють шкідливі речовини;
- пінополістирол, який дуже небезпечний при пожежі.