Що подивитися в Одеській області – Вилково, Білгород-Дністровська фортеця, Нерубайські катакомби, Свято-Миколаївська церква у Килії, Куяльницький, Хаджибейський, Тилігульський лимани.
Вилково
Зміст
Невелике містечко Вилково на півдні Одеської області називають українською Венецією. Цей мальовничий населений пункт знаходиться у дельті Дунаю. Стара частина міста розміщена на воді, вулицями слугують канали, по яких переміщаються на місцевих човнах (їх називають гондолами) і моторних човнах.
Канали, які називають єрики, у Вилково неширокі – від одного до двох метрів в ширину. Мережа каналів займає майже половину площі міста. Жителі плавають по єрикам, стоячи у човні і відштовхучись від дна та берегів довгою палицею, яку називають бабайкою. Наприкінці весни сюда їздять за полуницею, яку вирожують жителі Вилково.
Білгород-Дністровська фортеця
Середньовічна фортеця міста Акерман на березі Дністровського лиману – одна із найбільших в Україні. Фортеця споруджена на місці античного міста Тіра, яке досліджується археологами. Загальна довжина стін складає два кілометри, висота стін та башт від 5 до 15 метрів. Збереглося 26 із 34 башт.
На території є реконструйовані знаряддя для облоги фортеці. Проводяться фестивалі історичних реконструкцій.
Нерубайські катакомби
Довжина одеських катакомб сягає трьох тисяч кілометрів (у Римі довжина катакомб триста кілометрів, у Парижі – 500 кілометрів). Одеські катакомби – це підземні каменярні, в яких добувався будівельний камінь – вапняк.
Глибина одеських катакомб в деяких місцях сягає 100 метрів. Повних планів катакомб немає. Потрібно бути обережним, тут можна заблукати.
Район видобутку каміння в районі села Нерубайсье – найстаріша ділянка одеських катаком. Тут у перші місяці окупації міста німецькими військами чинив опір партизанський загін під комануванням В.А.Молодцова-Бадаєва.
Свято-Миколаївська церква у місті Килія
Одна з найцікавіших пам’яток Килії – Свято-Миколаївська церква, пам’ятка архітектури національного значення. Перший православний храм у Килії – Святого Іоанна був споруджений візантійцями ще в ХІ столітті (1077). При Стефані Великому на місці храму Святого Іоанна був споруджений храм Святого Миколая (його зруйнували війська султаа Баязида ІІ у 1484 році).
Оскільки турки забороняли християнам споруджувати високі храми, при відновленні церкву заглибили в землю. Щоби увійти до церкви, потрібно було від дверей спуститися по 12 сходинкам вниз, у підвальному приміщенні був 16-метровий зал.
Лимани
В Одеській області розміщені Куяльницький, Хаджибейський і Тилігульский лимани. На Куяльницькому лимані є лікувальні грязі, на Тилігульському лимані багато птахів.