3 цікавих локації України, до яких непросто дістатися

ОстрівУкраїна багата на свою історію, традиції і, звичайно ж, природу. Для мандрівників наша країна пропонує багато цікавих місць, які вражають своєю масштабністю і красою. Незважаючи на велику кількість популярних пам’яток архітектури та природи, ще залишилися місця, які туристи відвідують нечасто.

 

Острів Зміїний

Напевно, багато хто з нас щось чули про цей острів, але відвідати його змогли лише невелика частина туристів. Дорога до острова – окрема пригода, яке обов’язково запам’ятається мандрівникові. Перш за все, необхідно доїхати до «перлини» Чорного моря – Одеси, після цього відправляєтеся в місто Вилкове, яке називають українською Венецією. Якщо для цієї частину шляху можна використовувати залізничне сполучення, громадський транспорт або допоможе оренда автобуса , то решту шляху (35 кілометрів від Вилкового до острова) необхідно здійснювати по воді.

Щоб подивитися на красу дунайських каналів, потрібно знайти пароплав «Ластівка», який є єдиним транспортом, який сполучає острів з материковою частиною. Нетривала морська подорож і все – ви на острові Зміїний. Незважаючи на віддаленість цього клаптика суші, тут постійно проживають 30 осіб, які можуть розповісти про стародавню історію острова, котрий був у складі трьох імперій – Римської, Османської, Російської. Для відпочиваючих є 4 пляжі, на яких тихо і самотньо. Посередині острова є 170-річний діючий маяк, який був споруджений на місці давньогрецького язичницького храму Ахілла (і, напевно, з каміння, з якого була побудована ця стародавня споруда). Давньогрецька назва острова – Левка, що означає “Білий”.

З дозволу працівника маяка можна піднятися на вершину споруди, звідки відкривається красивий краєвид, довкола видно на багато кілометрів, оскільки найвища точка острова, на якій стоїть маяк піднімається над рівнем моря на 40 метрів, висота оглядового майданчика – біля 50 метрів над рівнем моря. Іноді на острів запливають середземноморські тюлені, які живуть у дельті Дунаю.

Карта

Садиба Даховських

Леськовскій палац або садиба Даховських – дуже красива архітектурна споруда. Споруда знаходиться в селі Леськове Монастирищенського району Черкаської області. Збудований в неоготичному стилі. Довкола палацу – 85 гектарів хвойного лісу, саду, є водосховище, яке утворює греблясад.

Сьогодні ця частина землі знаходиться на території військової бази, тому для екскурсії необхідно отримати дозвіл. Добратися можна на автомобілі або рейсовому автобусі.

Садиба Даховських

Червоноградський замок

Західна частина України може похвалитися великою замків, тільки у Тернопільській області збереглося біля 50 фортець. Деякі дійшли до нас у хорошому стані, а деякі – в руїнах.

Червоноградський замок лежить трохи остронь туристичних маршрутів, але мальовничі руїни та найвищий в Україні рівнинний Джуринський водоспад стають дедалі популярнішими для автотуристів та людей, які сплавляються по ріці Дністер.

Замок розміщується поблизу сіл Нирків та Нагоряни. Колись тут було місто Червоноград (Червоногород), яке зникло після Другої світової війни. Від міста залишився палац, який перебудували із замку, костел ХVII століття, одна хата трохи нижче костелу, невеликий меморіал полякам, які загинули від ОУН, кладовище із декількома великими склепами, водоспад та невеликий міст через ріку Джурин (зараз річище сухе, ріка змінила русло, утворивши водоспад).

Поблизу Червоноградського замку є велика карстова печера, яка закрита для туристів (вона не обладнана для відвідувачів і в ній небезпечно).

Від замку залишилися дві башти (вони не є стародавніми, але споруджені в ХІХ столітті на місці стародавніх башт). Одна башта нещодавно обвалилася. Добратися можна на рейсовому автобусі до села Нирків, від Ниркова потрібно пройти 4 кілометри пішки.

Замок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.